Elementy z powłoka antybakteryjną – gdzie i dlaczego warto je zamontować?

Elementy z powłoka antybakteryjną – gdzie i dlaczego warto je zamontować?

W miejscach takich jak urzędy, szkoły, hotele, czy dworce kolejowe jesteśmy narażeni na stykanie się z wieloma różnymi bakteriami i innymi drobnoustrojami. Nawet klatka schodowa, czy winda to przestrzeń, w której przebywają różne osoby, które mogą być źródłem zarażenia. Coraz częściej w takich miejscach publicznych stosuje się elementy takie jak klamki, które pokryte są powłoką antybakteryjną. Dzięki jonom srebra mikroorganizmy namnażają się znacznie wolniej, co realnie zwiększa nasze bezpieczeństwo.

Jak skuteczna jest powłoka antybakteryjna?

Specjalistyczna powłoka z jonami srebra ma silne działanie antymikrobiologiczne. W realny sposób zmniejsza poziom namnażania się drobnoustrojów. Już po dobie od zastosowania takiej powłoki ilość bakterii minimalizuje się o 97%. Dzięki temu, można rzadziej dezynfekować klamki i uchwyty w przestrzeni publicznej.

klamka antybakteryjna
Klamki antybakteryjne w kolorze srebrnym

Wystarczy wyobrazić sobie, jak wiele osób każdego dnia dotyka klamek u drzwi w galeriach handlowych, szpitalach, sklepach, czy szkołach. Nie każda z nich stosuje się do podstawowych zasad higieny i myje dokładnie ręce. Dotykając takich przedmiotów narażamy się na zakażenie, a jednocześnie dalej przenosimy drobnoustroje chorobotwórcze w kolejne miejsca. Dzięki klamkom z powłoką antybakteryjną takie ryzyko zmniejsza się w dużym stopniu.

Na stronie https://fam-to.pl/pl/powloka-antybakteryjna/ znajdziesz informacje na temat działania powłoki antybakteryjnej.

Gdzie można znaleźć klamki antybakteryjne?

Tego typu rozwiązanie, eliminujące szkodliwe drobnoustroje, stosuje się coraz częściej w różnych placówkach, ale również na klatkach schodowych, czy w domach. W Polsce tylko jeden producent – FAM oferuje klamki, które pokryte są specjalistyczną powłoką.

Firma zapewnia, że jej produkty wykonane są z czterech różnych surowców:

  • aluminium,
  • magnezu,
  • cynku,
  • tworzyw sztucznych.

Kombinacja substancji czynnych z jonami srebra zapewnia bardzo dobre efekty. Producent gwarantuje długotrwałą skuteczność na wiele różnych bakterii oraz grzybów, ochronę dzięki opóźnieniu dyfuzji tych substancji, doskonałe właściwości dermatologiczne swoich klamek oraz brak skutków chemicznych. Oferowane klamki są bardzo odporne na działanie różnych substancji chemicznych – można je czyścić i dezynfekować regularnie w celu zachowania maksimum higieny. Warto wspomnieć również, że powłoka antybakteryjna jest całkowicie neutralna optycznie. Klamki występują w różnych seriach i rodzajach wykończenia, dzięki czemu istnieje możliwość dopasowania takiego rozwiązania do potrzeb danej placówki, czy firmy. Decydując się na zastosowanie powłoki antybakteryjnej, warto pokusić się również o wybór tego typu klamek okiennych i innych powierzchni. W szczególności dotyczy to placówek medycznych i szpitali, ponieważ tam, pomimo najwyższej staranności o kwestie higieny do zakażeń dochodzi bardzo często. Obecnie rośnie ilość zamówień na elementy pokryte specjalistyczną powłoką z jonami srebra, co świadczy o większej świadomości społecznej i wzroście dbałości o kwestie podstawowej higieny. Koszty rozwiązania są niewielkie, a jego skuteczność została potwierdzona.