Jaką wybrać markize tarasową?

Jaką wybrać markize tarasową?

Taras jest to odkryta powierzchnia, umieszczona przede wszystkim na wysokości parteru. Zdarzają się także piękne tarasy na piętrach czy dachach budynków. Wtedy wówczas przestrzeń jest ogrodzona balustradą. Na wyższych piętrach taras składa się ze stropów, jak i również kolumn.

Głównie pełni funkcję miejsc wypoczynkowych, gdzie można się zrelaksować. W biurowych bądź usługowych budynkach mogą spełniać rolę ogródków. Na tarasie można ustawiać meble, jak i również zorganizować przyjęcie na świeżym powietrzu. Z reguły tarasy jednorodzinnych domów wychodzą na ogród, stanowiąc elegancki i stylowy element przydomowej architektury. Często użytkownicy decydują się na markizę tarasową. Nasuwa się pytanie, co to jest markiza i jaką wybrać? Markiza jest to zewnętrzna osłona okienna, montowana nad oknami. Przede wszystkim jej zadaniem jest ochrona przed czynnikami zewnętrznymi i zacienienie pomieszczenia oraz otaczającej przestrzeni. Chroni miejsce przed nagrzaniem słonecznymi promieniami.

Markiza automatyczna czy ręczna? 

Markiza powinna być stabilna a poszycie odpowiednio naciągnięte. Całość musi być bezpiecznie zamontowana, dlatego warto pamiętać o solidnej konstrukcji. Pokrycie profesjonalnych markiz jest wykonywane ze specjalnej tkaniny poliestrowej, zabezpieczonej lakierem akrylowym bądź z akrylowego materiału, który jest zaimpregnowany. Dzięki temu materiał jest odporny na działanie promieni słonecznych i szybko nie wypłowieje. Spotykane są także markizy z materiału pokrytego wodoodporną folią. Na rynku jest dostępnych wiele modeli, kolorów czy wzorów. Nowoczesne markizy charakteryzują się automatycznym systemem, który jest wyposażony w czujniki pogodowe. W przypadku dość ostrego słońca samoistnie są one opuszczane. Jest to rewelacyjne rozwiązane, które nie wymaga ingerencji człowieka, niżeli w przypadku markiz ręcznych. Zdecydowanie więcej czasu trzeba poświęcić, aby nie doprowadzić do mocnego nagrzania się przedmiotów i rzeczy, występujących na zaaranżowanym tarasie. Zdecydowanie automatyczny system jest szczególnie polecany przez użytkowników!