Podjazd do posesji

Podjazd do posesji

Otoczenie naszego domu to jedna z wizytówek, które zdecydowanie mogą poprawiać wizerunek całości posesji lub przeciwnie – wywoływać niekorzystne wrażenie. Wprawdzie to wyposażenie wnętrza domu bywa najbardziej absorbujące, jednak zaniedbane podwórze, ogródek czy nieutwardzony podjazd posesji zdecydowanie psują najlepszy efekt.

Urządzenie efektownego podjazdu posesji to kwestia gustu i fantazji. Jeśli do bram domu prowadzi odrębna droga, można, na przykład, zasadzić na poboczu drzewka, krzewy iglaste lub zainstalować lampki solarne. Utwardzenie nawierzchni za pomocą żwiru lub tłuczonego gruzu jest jedynie rozwiązaniem tymczasowym, mało funkcjonalnym i nieestetycznym. To samo można powiedzieć o betonowych płytach, które były powszechnym materiałem jeszcze kilkanaście lat temu.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest w tym przypadku kostka brukowa. Jest ono już od dziesięcioleci stosowane w architekturze krajobrazu. Niegdyś stosowano przede wszystkim kamienną kostkę brukową; obecnie najchętniej kupowana i układana jest kostka betonowa. Nie jest to może najtańsze rozwiązanie, niemniej bardzo efektowne. Kostka brukowa może być również wykorzystywana w przydomowych ogródkach jako uzupełnienie małej architektury. Alejki wykonane z tego materiału są niezwykle efektowne. Warto podkreślić, że konserwacja kostki brukowej nie wymaga dużego nakładu sił i środków. Jest to nawierzchnia wyjątkowo trwała, która zachowuje swoje właściwości przez wiele lat.

One thought on “Podjazd do posesji

  1. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest w tym przypadku kostka brukowa. Jest ono już od dziesięcioleci stosowane w architekturze krajobrazu.

Comments are closed.