Dlaczego warto zainwestować w solidne drzwi zewnętrzne antywłamaniowe? 3 powody

Dlaczego warto zainwestować w solidne drzwi zewnętrzne antywłamaniowe? 3 powody

Kiedy wybierasz drzwi wejściowe, stoisz przed bardzo ważnym wyborem. Albo stawiasz na budżetowe rozwiązanie w formie najzwyklejszych drzwi wejściowych, albo wybierasz solidne drzwi antywłamaniowe. Te pierwsze kuszą atrakcyjną ceną. Antywłamaniowe drzwi zewnętrzne prezentują się lepiej, ale jednak kosztują trochę więcej. Ciężko wybrać, jeśli nie znasz zalet drzwi antywłamaniowych. Ta nazwa to coś więcej niż dodatkowy zamek, czy potężniejszy wygląd. Drzwi antywłamaniowe mają 3 przewagi, które sprawiają, że są lepszym wyborem w każdym wypadku. W tym poradniku dowiesz się, dlaczego warto postawić na drzwi wejściowe antywłamaniowe. Poznasz 3 zalety takiego rozwiązania, dzięki czemu wybierzesz najlepsze drzwi do Twojego domu, czy mieszkania. Zapraszamy!

1. Dodatkowe zabezpieczenia, dzięki którym drzwi antywłamaniowe ochronią Cię przed nieproszonymi gośćmi

Drzwi antywłamaniowe są wyposażone w komplet dodatkowych zamków, których nie znajdziesz w budżetowych rozwiązaniach. Zwiększona liczba zamków utrudni potencjalnemu złodziejowi, dostanie się do Twojego domu. Oczywiście żadna liczba zamków nie sprawi, że drzwi będą nie do przejścia. Jednak pokonanie kilku solidnych zamków stosowanych w drzwiach antywłamaniowych potrwa na tyle długo, że sąsiedzi, czy osoby postronne z pewnością zdążą zareagować w razie pojawienia się złodziejaszków pod Twoimi drzwiami. Zwłaszcza że zestaw mocnych zamków to tylko jedno z dodatkowych zabezpieczeń, w jakie są wyposażane drzwi zewnętrzne antywłamaniowe.

Poza dodatkowymi zamkami producenci drzwi zewnętrznych stosują w swoich antywłamaniowych modelach bolce antywyważeniowe, wzmacnianie zawiasy oraz metalowe progi, które uniemożliwiają wyważenie drzwi od dołu. Ponadto drzwi antywłamaniowe są gwarancją solidnej konstrukcji i jakościowych materiałów użytych przy produkcji. Dzięki temu takie drzwi są dymoszczelne i zapewniają ochronę przed ogniem.

2. Jakość wykonania drzwi antywłamaniowych zapewnia długoletnią i bezobsługową eksploatację

Drzwi antywłamaniowe są odporne nie tylko na nieproszonych gości. Solidna konstrukcja sprawia, że mechaniczna odporność drzwi antywłamaniowych stoi na najwyższym poziomie. Przy normalnym użytkowaniu takie drzwi są praktycznie niezniszczalne. Kilkanaście lat użytkowania nie robi na nich żadnego wrażenia. Producent drzwi zewnętrznych wyposaża swoje antywłamaniowe modele w odpowiednią ochronę przed korozją, czy innymi czynnikami zewnętrznymi. Dzięki mocnej konstrukcji i ochronie przed rdzą drzwi antywłamaniowe są bezobsługowym rozwiązaniem na długie lata użytkowania.

3. Ponadprzeciętna izolacja termiczna i akustyczna – mało doceniana zaleta drzwi zewnętrznych antywłamaniowych

Wysokiej jakości materiały wykorzystywane przy produkcji solidnych drzwi antywłamaniowych przekładają się na ponadprzeciętną izolację termiczną i akustyczną. Dzięki temu z Twojego domu nie będzie uciekać cenne ciepło, a z Twojego konta nie będą znikać dodatkowe złotówki wynikające z zastosowania standardowych drzwi. Izolacyjność akustyczna sprawi, że do Twojego mieszkania nie będą docierały zbędne odgłosy. Podniesie to Twój codzienny komfort.

Podsumowanie

Wybór odpowiednich drzwi to bardzo ważny element Twojego codziennego bezpieczeństwa i komfortu. Jeśli oszczędzasz przy kupnie drzwi, to automatycznie rezygnujesz z 3 zalet wymienionych w artykule. Jedynie solidnie drzwi antywłamaniowe zapewnią Ci bezpieczeństwo przed złodziejami, bezobsługową i wieloletnią eksploatację oraz ponadprzeciętną izolację termiczną i akustyczną. Postaw na drzwi antywłamaniowe i sprawdź sam!