Tuning basenu dla wymagających

Tuning basenu dla wymagających

Basen to sprzęt, który wymaga odpowiedniego wyposażenia. Wyposażenie możemy podzielić na dwie grupy. Do jednej możemy zaliczyć wyposażenie, które dotyczy niecki basenowej. Druga grupa to dodatki, które pozwalają na utrzymanie stanu technicznego basenu oraz jakości wody.

Elementy wyposażenia niecki basenowej

Składają się na niego m.in. elementy, które gwarantują prawidłowy przepływ domy oraz dobrego utrzymania stanu technicznego. Wyposażenie niezbędne na https://folkpool.pl/wyposazenie-akcesoria-do-basenu/ przydaje się podczas budowy basenu, jak i jego użytkowania. Na początek zaczniemy od elementów, które przydają się podczas każdej budowy basenów.

Na początek opowiemy o foliach. To elementy, które stosuje się pomiędzy matą, a niecką basenową. Zwykle folie gładkie są wykorzystywane podczas budowy basenów  z tynku cementowanego oraz konstrukcji z drewna impregnowanego.  Zadaniem folii jest poprawa szczelności konstrukcji oraz niedopuszczenie wody do strefy tynku oraz drewna. Duże zdolności hydroizolacyjne oraz niska cena sprawiają, że folia PCV znalazła swoje zastosowanie w różnych placach budowlanych.

Nie można zapobiegać o elementach obiegu wody. Do ważnych rzeczy są dysze napływowe oraz wszelkiego typu systemy rur, złączek oraz węży. To za ich pomocą woda może swobodnie przemieszczać się w niecce. Skimmer to mały element, który pozwala na usunięcie całkowitej ilości wody w celu oczyszczenia dna basenowego. Nie można zapominać o odpowiedniej hydraulice, która dostarcza wodę do dna basenu.

Dodatki do basenu

Są gwarancją lepszej rozrywki podczas relaksu w wodzie. Wszelkiego typu atrakcje wodne pozwalają na korzystanie z basenu na różne sposoby. Akcesoria np. ciekawe oświetlenie na https://folkpool.pl/oswietlenie-do-basenu-ogrodowego/ buduje klimat każdej strefy basenowej. Umożliwia pływanie także nocą. Oświetlenie dna sprawdza się zarówno w basenach zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Nie można zapominać o dyszach masujących, gejzerach oraz wylewkach do masażu. Takie dodatki sprawdzą się w obiektach dla strefy Spa&Wellness. Doskonałą atrakcją dla młodzieży są przeciwprądy, które imitują fale wodne.

Z praktycznych zastosowań warto stosować stacje automatyczne. Różne rodzaje systemów pozwalają na szybkie dbanie o przestrzeń basenową. Do dyspozycji są automatyczne stacje dozowania oraz odkurzacze wodne do oczyszczania basenu ze zbędnych zanieczyszczeń. Jeśli zależy nam na basenie całorocznym warto zainwestować w grzałki elektryczne. Ich działanie pozwala na podgrzanie wody nawet w mroźnych dniach. Innym typem ogrzewania są pompy oraz wymienniki ciepła.Aby zabezpieczyć basen przed zamieszczeniami zewnątrz np. liścmi dobrym rozwiązaniem jest zainwestowanie w przykrycie basenowe. 

Innym dodatkami do basenów są m.in drabinki. Zamiennikiem aluminiowych wejść są specjalistyczne schodki. W basenach ważna jest ich estetyka. Aby była ona zachowana wykorzystuje się wykończenia drewniane lub kamienne.