Domowe środki, aby usunąć zarysowania z mebli drewnianych

Domowe środki, aby usunąć zarysowania z mebli drewnianych

Nie pozwól, aby zadrapanie zniszczyło piękny kawałek drewnianych mebli . Powierzchowne zadrapania i płytkie ślady można naprawić kilkoma metodami „zrób to sam”. Domowe środki działają najlepiej, gdy tylko powierzchnia lub drewno jest porysowane. Jeśli uszkodzenie drewna jest głębokie, porozmawiaj z profesjonalistą o potencjalnych rozwiązaniach. Ten przewodnik pomoże Ci dowiedzieć się, z jakim rodzajem zarysowania masz do czynienia i zdiagnozować najlepszą metodę naprawy.

Jak usunąć rysy z mebli drewnianych

Sposób na drobne zadrapania

Często można rehabilitować drewniane meble, które zostały porysowane, nadając im dobry połysk. Ta metoda sprawdza się najlepiej w przypadku małych zadrapań powierzchni, które nie wnikają w wykończenie drewna. Są to zadrapania, które można poczuć palcem, ale nie widać żadnych przebarwień.

Polish Off Scuffs z sokiem z cytryny i oliwą z oliwek

Wymieszać równe części soku z cytryny i oliwy z oliwek razem w małym naczyniu. Zanurz miękką niestrzępiącą się szmatkę w mieszance. Pocierać szmatką zadrapanie, aż nie będzie już zauważalne.

Przebarwienia na meblach

Czasem są zadrapania, które powodują przebarwienia w drewnie, ale nie mają one rowka, który można wyczuć opuszkiem palca. W przypadku takich zadrapań można je pokolorować za pomocą jednej z następujących opcji kolorowania. Gdy środek barwiący wyschnie, pokryj plamę woskiem lub lakierem.

Jak pokolorować zadrapania drewna

Orzechy włoskie

Pocierać łuskanego orzecha okrężnymi ruchami po zadrapaniu. Daj obszarowi kilka minut, aby olej z orzecha przyciemnił drewno.

Torebka z czarnej herbaty

Zaparz niewielką ilość mocnej czarnej herbaty. Nalej herbatę na zadrapania bawełnianym wacikiem, a następnie szybko zetrzyj nadmiar papierowym ręcznikiem, aby zapobiec poplamieniu drewna wokół rys.

Ziarna kawy

Napraw zadrapania drewna fusami z kawy

Zanurz bawełniany wacik w wilgotnej zmielonej kawie, a następnie nałóż go na zadrapania w drewnie. Odczekaj około 15 do 20 minut, a następnie wytrzyj powierzchnię suchą szmatką. To działa najlepiej na meble z ciemnego drewna.

Markery lub kredki

Delikatnie pokoloruj obszar odpowiednim znacznikiem lub kolorowym ołówkiem.

Jod

Usunąć rysy drewna za pomocą jodu

W przypadku wykończeń mahoniowych zanurz wacik w jodku, a następnie nałóż go na zadrapania w drewnie. W przypadku jasnego drewna, takiego jak klon lub wiśnia, użyj mieszaniny 50% denaturowanego alkoholu i 50% jodu na bawełnianym waciku i nałóż na zadrapanie, aż zniknie.

Malowanie i wypełnienie głębszych zadrapań

Aby naprawić zarysowanie, które możesz zobaczyć i poczuć, wypróbuj kredkę woskową. Wosk wypełni zarysowania i ukryje przebarwienia.

Pokoloruj i wypełnij rysy drewna kredką

Wybierz kredkę woskową pasującą do Twoich mebli. Nałóż kredkę na zarysowania, a następnie przetrzyj miejsce palcem, aby połączyć wykończenie. Usuń nadmiar wosku kredkowego, a następnie nałóż wosk lub poler na powierzchnię, aby przywrócić blask powierzchni.

One thought on “Domowe środki, aby usunąć zarysowania z mebli drewnianych

  1. Zaparz niewielką ilość mocnej czarnej herbaty. Nalej herbatę na zadrapania bawełnianym wacikiem, a następnie szybko zetrzyj nadmiar papierowym ręcznikiem, aby zapobiec poplamieniu drewna wokół rys.

Comments are closed.