Jak zrobić kanapę z palet

Jak zrobić kanapę z palet

Przenieś rustykalny urok do swojej przestrzeni na zewnątrz za pomocą kanapy z palet. Jest to łatwy i niedrogi sposób na zbudowanie kanapy, którą można dostosować do swojej przestrzeni i potrzeb. Postępuj zgodnie z samouczkiem poniżej, aby zrobić leżankę w kształcie litery L (bez poduszek!), A następnie idź dalej i ciesz się błogim letnim lenistwem!

Drewniana kanapa na patio z białymi poduszkami i poduszkami.
Drewniana kanapa na patio z rocznika dywanem.
Drewniana kanapa na patio z białymi poduszkami i poduszkami.

Rzeczy, których potrzebujesz

  • Palety (liczba będzie się różnić w zależności od wielkości kanapy; użyliśmy czterech)
  • Poduszki na zewnątrz (liczba i rozmiar będą się różnić w zależności od preferencji)
  • Tkanina (opcjonalnie, 3 do 4 metrów)
  • Agrafki
  • Tkanina nie wchłaniajaca wody (opcjonalnie, jeśli używa się tkaniny, która nie jest odporna na warunki atmosferyczne)
  • Piła tarczowa
  • Wiertarka
  • Śruby
  • Szlifierka
Obraz dostaw drewna paletowego, poduszki na zewnątrz, tkaniny, sprayu z osłoną z tkaniny i agrafkami.

OSTRZEŻENIE: Palety ze znaczkiem „HT” (co oznacza obróbkę cieplną) są bezpieczne do użytku w pomieszczeniach. Palety ze znaczkiem „MB” zostały poddane obróbce chemicznej i NIE są bezpieczne do użytku w pomieszczeniach. Jeśli paleta nie ma stempla, sprawdź jej pochodzenie i użycie (upewniając się, że nie była używana do transportu chemikaliów, pestycydów lub innych szkodliwych materiałów, które mogłyby przenosić bakterie), przed szlifowaniem i użyciem w pomieszczeniach.

WSKAZÓWKA: Znaleźliśmy poduszki zewnętrzne, przykryliśmy je tkaniną, a następnie spryskaliśmy je tkaninową tarczą wodną (lub można po prostu użyć tkaniny zewnętrznej). Jest to łatwy i niedrogi sposób na dostosowanie poduszek zewnętrznych. W razie potrzeby można łatwo zdjąć tkaninę, aby ją umyć. Wykorzystaliśmy w sumie cztery poduszki o wymiarach 50 cm na 90 cm, aby stworzyć dwie poduszki siedziska.

Krok 1: Poduszki ochronne

Przetnij tkaninę na dwie części, każda o wymiarach 100 x 120 cm. Ułóż dwie poduszki 50 x 90 cm jedna na drugiej. Połóż je na kawałku tkaniny i przypnij do siebie. Złóż krótkie końce materiału w kierunku środka końca poduszki, zatrzaśnij na miejscu, a następnie złóż spód i górę poduszki, wpinając je na miejsce (akcja jest jak podczas zawijania prezentu). Powtórz z pozostałymi poduszkami i tkaniną. Zanotuj wymiary (długość i szerokość) poduszek i użyj tych wymiarów podczas cięcia palet na podstawie kanapy.

Biała tkanina, bezpieczeństwo przypięte do siebie na poduszkach.

Krok 2: Wytnij palety

Wykorzystując pomiary z poduszek, zmierz i zaznacz, gdzie będziesz musiał wyciąć palety. Nasze palety mają wymiary 43 x 48 cali, a nasza kanapa została wykonana z dwóch warstw palet, z głównymi sekcjami w kształcie litery L wyciętymi z palet pełnych rozmiarów, a jeden koniec wydłużony o pozostałe części palety.

Drewno paletowe z taśmą pomiarową i pomiarem ręcznym.

Użyj piły tarczowej do cięcia palet bazowych na wymiar. Nasze palety miały 48 cali długości i 43 cale szerokości, które pocięliśmy na kawałek w kształcie litery L o boku 43 cali i boku 48 cali; nogi „L” mają głębokość 20 cali. Wytnij drugą paletę do tego samego rozmiaru i kształtu (kawałki zostaną ułożone). Teraz wyciąć kolejną paletę na dwa kawałki o wymiarach 15 cali x 20 cali, które posłużą do przedłużenia jednej strony podstawy kanapy.

Drewno do cięcia palet okrągłych.

Krok 3: Wytnij kolejne kawałki

Wytnij cztery kawałki o długości 10 cali, używając piły tarczowej. Te elementy zostaną wykorzystane do zabezpieczenia przedłużenia palet po jednej stronie kanapy.

Cięcie piły tarczowej 2x4.

Krok 4: Połącz palety

Przymocuj dwa elementy o wymiarach 15 cali x 20 cali do boku o długości 48 cali, używając 10-calowych elementów 2 x 4 jako wkrętów wkręconych w elementy podstawy. Wsuń 2 x 4 w duży kawałek palety w kształcie litery L i wkręć go na miejsce. Połowa 2 x 4 powinna wysunąć się z końca. Wsuń niewielką część palety na 2 x 4 i przymocuj do niej paletę, wkręcając ją przez paletę w przedłużenie 2 x 4. Dzięki temu całkowite wymiary kanapy 63 cale x 43 cale.

Powtórz ten proces dla najwyższego poziomu, najpierw układając kawałek palety w kształcie litery L na dolnym, a następnie mocując przedłużenie na długim boku, używając knagi 2 x 4. Za pomocą śrub zabezpiecz górne i dolne elementy kanapy razem.

Palety 2 x 4.

Krok 5: Wytnij i przymocuj tył kanapy

Wytnij kawałki palet na długość i szerokość z tyłu kanapy. Jeden kawałek będzie mierzył 63 cale długości x 20 cali wysokości, drugi kawałek 23 cale długości x 20 cali wysokości. Przymocuj tylne elementy do kanapy za pomocą śrub.

Śrubokręt skręcający kawałki drewna razem.

Użyj kawałków pozostałej deski paletowej, aby zabezpieczyć szew między tylnymi częściami. Użyliśmy trzech kawałków, każdy o wymiarach 3 1/2 x 6 cali.

Śrubokręt skręcający kawałki drewna razem.

Krok 6: Szlifuj palety

Użyj szlifierki oscylacyjnej do szlifowania kanapy w razie potrzeby, upewniając się, że usunięto drzazgi i wygładzono drewno, gdzie gołe nogi mogłyby ocierać się o ramę.

Szlifierka szlifierska oscylacyjna z drewna.
Drewniana kanapa w kształcie litery L.
Widok z boku na drewnianą kanapę w kształcie litery L.

Krok 7: Umieść poduszki na kanapie

Ustaw poduszki na kanapie, a następnie nałóż na nie tkaninową osłonę wody, w razie potrzeby postępując zgodnie ze wskazówkami na puszce.

Drewniana kanapa na patio z białymi poduszkami i poduszkami.
Drewniana kanapa na patio z białymi poduszkami i poduszkami.
Drewniana kanapa na patio z białymi poduszkami i poduszkami.
Drewniana kanapa na patio z białymi poduszkami i poduszkami.

One thought on “Jak zrobić kanapę z palet

  1. Jest to łatwy i niedrogi sposób na zbudowanie kanapy, którą można dostosować do swojej przestrzeni i potrzeb.

Comments are closed.