Te rośliny domowe z łatwością sprawią, że każdy pokój dobrze pachnie

Te rośliny domowe z łatwością sprawią, że każdy pokój dobrze pachnie

Jeśli chodzi o kupowanie roślin domowych, powinny przede wszystkim dobrze wyglądać. Ale nie zapominaj, że niektóre kwiaty przyciągają owady zapylające nie tylko swoim wyglądem, ale także emanującym nęcącym zapachem. Dlaczego więc nie przynieść tych aromatycznych roślin z ogrodu do domu i sprawić, że każdy pokój będzie dobrze pachniał.

nowoczesny salon w kamienicy.  Renderowania 3d

1. Jaśmin wielokwiatowy

roślina pokoju jaśminowego na parapecie

Spędzaj długie, zimowe wieczory magiczne z jaśminem ( Jasminum polyanthum ). Pieniste białe kwiaty tego jaśminu pachną słodkim miodem i choć pachną dobrze przez cały dzień, w nocy uwalnia się jeszcze więcej zapachu. Jesienią umieść jaśmin przez kilka miesięcy na zewnątrz, aby ustawić te lutowe kwiaty.

2. Pachnące Pelargonie

Kwitnący różowy pelargonia

Morela, jabłko, cytryna, truskawka – brzmi jak lista pysznych lodów. Ale te „smaki” to tylko niektóre z cudownych pachnących pelargonii ( Pelargonium spp. ). Wybierz swój ulubiony zapach i przynieś go do domu. Wystarczy odświeżyć liście i roślina uwolni swój zapach. Nie będziesz musiał poświęcać dużo energii na pielęgnację tej rośliny – wystarczy umieścić ją w słonecznym miejscu na oknie i podlewać, gdy gleba jest sucha.

3. Lawenda

Lawenda kwitnie w podlewanie puszce, drewniany tło, kopii przestrzeń

Jeśli masz okno zalane słońcem przez większość dnia, jest to miejsce na pojemnik z piękną lawendą ( Lavandula spp. ). Jego kwiaty są uderzająco fioletowe, a kojący zapach odpręża i pociesza. Wybierz pojemnik na lawendę o kilka centrymetrów większy niż korzeń rośliny i utrzymuj roślinę w chłodzie. Wybierz mniejsze odmiany lawendy do wnętrz, takie jak francuska lawenda ( Lavandula dentata ).

4. Kubańskie Oregano

Ogórecznik indyjski lub Karpuravalli

Nie każdy zapach musi być miodowy, aby nas zadowolić. Duże, rozmyte liście kubańskiego oregano ( Plectranthus amboinicus ) emanują egzotycznym, pikantnym zapachem, gdy go pocierasz. Dodatkowo, dodają twojej kuchni kolejnej pieprznej przyprawy. Łatwy w uprawie, kubański oregano potrzebuje jasnego miejsca przy oknie i regularnego nawadniania. Jest przeciwny wiatrom i powiewom wiatru, więc należy go przed wiatrem chronić.

5. Pachnące storczyki

Różowi biali rhynchostylis gigantea storczykowi kwiaty.

Storczyki mają reputację trudnych, ale wewnątrz naprawdę nie potrzebują dużo pracy, aby się rozwijać. I jest tak wiele różnych rodzajów, w tym odmiany, które oferują wspaniałe zapachy. Wybierz Miltoniopsis santanaei, małą roślinę o śnieżnobiałych kwiatach o zapachu róży. Lub wybierz Oncidium Sharry Baby dla zapachu czekolady. W przypadku dużych kwiatów kup Rhynchostylis gigantea o silnym zapachu cytrusów.

6. Cytryna Meyera

Roślina wnętrza drzewa cytrynowego

Rośliny cytrusowe oferują podwójną radość pachnących kwiatów, które przekształcają się w soczyste owoce. Drzewka cytrynowe Dwarf Meyer ( Citrus x meyeri ) ładnie rosną w pojemnikach na słonecznym terenie. Owoc jest tak uroczo słodki, że można go zjeść jak pomarańczę. Ale kiedy mała roślina jest podczas kwitnienia, cały dom pachnie boskością i chcesz, aby nadal kwitła na zawsze.

7. Begonia de Rose (Róża herbaciana)

begonia kwitnie zbliżenie w ogrodzie

Niekończące się pieniste różowe kwiaty przepełniające cały pojemnik? To znak, że twoja róża herbaciana begonia ( Begonia fibrous hybrid ) jest szczęśliwa i zdrowa. Imponująca roślina pojemnikowa begonia herbaciana wygląda wspaniale w wiszącym koszu lub na parapecie. Aby kwitnąć przez cały rok, wystarczy światło słoneczne i wysoka wilgotność. Światło, słodki zapach czaruje.

8. Wawrzyn szlachetny

Laurus nobilis

Możesz nie chcieć, żeby twoja kuchnia pachniała słodkim kwiatem. Słodka zatoka – Wawrzyn szlachetny ( Laurus nobilis ) to doskonały kwiatek na blat, wolno rosnący krzew o atrakcyjnych, błyszczących liściach i pikantnym, czystym ziołowym zapachu. Trzymaj roślinę w jasnym miejscu z glebą równomiernie wilgotną w okresie wegetacji. Wykorzystaj ostre liście w zupach i gulaszach.

9. Pierwiosnek

Pierwiosnek ze srebra i złota

Jasny wybuch koloru, delikatny zapach: Pierwiosnki ( Primula polyantha ) oferują to i wiele więcej. Dzięki żywym kwiatom, które wydają się kwitnąć zawsze, roślina pierwiosnkowa rośnie szczęśliwie w pojemniku w pomieszczeniu, gdzie można oglądać kwiaty pogłębiające się w miarę dojrzewania. Twój pierwiosnek potrzebuje dużo słońca, ale mniej wody. Nawadniaj roślinę tylko wtedy, gdy kilka centymetrów gleby jest sucha.

10. Gardenia

Gardenia

Gardenia ( Gardenia augusta ) słynie z pięknego, mocnego zapachu, który jest podstawą wielu popularnych zapachów. Wygląda pięknie, z błyszczącymi, ciemnozielonymi liśćmi wydzielającymi pojedyncze lub podwójne białe kwiaty. Utrzymuj wilgotną i wolną od przeciągów glebę.

One thought on “Te rośliny domowe z łatwością sprawią, że każdy pokój dobrze pachnie

  1. Spędzaj długie, zimowe wieczory magiczne z jaśminem ( Jasminum polyanthum ). Pieniste białe kwiaty tego jaśminu pachną słodkim miodem i choć pachną dobrze przez cały dzień, w nocy uwalnia się jeszcze więcej zapachu.

Comments are closed.