Jak zagospodarować szafkę pod umywalką?

Jak zagospodarować szafkę pod umywalką?

Szafka pod umywalkę ma nie tylko pięknie się prezentować, ale również powinna być praktyczna. Warto wybrać taki jej model, w którym możliwe jest łatwe przechowywanie rzeczy. Dowiedz się, w jaki sposób można praktycznie zagospodarować szafkę pod umywalką.

Jakie są rodzaje szafek pod umywalkę?

Na rynku nie brak różnych typów szafek umywalkowych, do najpopularniejszych należą:

  • wiszące – przeznaczone do montażu ściennego,
  • stojące.

Współcześnie można znaleźć także modele, które nadają się zarówno do powieszenia na ścianie, jak i dzięki dołączonym nóżkom możliwe jest ich postawienie na podłodze. Atutem szafek wiszących jest fakt, że można dodatkowo zagospodarować powierzchnię pod nimi, a do tego łatwiej utrzymać czystość w łazience. Warto również pamiętać, że szafka pod umywalkę powinna być dostosowana do odpowiedniego montażu misy – nablatowego lub wpuszczanego wewnątrz.

Jak zadbać o sprawne przechowywanie w szafce podumywalkowej?

Jedną z funkcji szafki pod umywalkę jest możliwość przechowywania artykułów higienicznych, kosmetycznych czy chemii do sprzątania. W zależności od wyboru modelu można wyróżnić meble ze wbudowanymi szufladami, półkami lub jednokomorowe. Pomocne w zagospodarowaniu każdego rodzaju szafki umywalkowej będą specjalne organizatory i przegródki. Dzięki nim można uporządkować kosmetyki i zadbać o estetyczną ich ekspozycję. Tak zagospodarowana przestrzeń ułatwia codzienne korzystanie z łazienki. Jeśli wybrałeś umywalkę nablatową, to zyskasz także dodatkową przestrzeń do przechowywania na blacie szafki.

Co zrobić z wolną przestrzenią pod szafką podumywalkową wiszącą?

Jeśli nadal brakuje Ci miejsca do przechowywania, a wybrałeś szafkę pod umywalkę do montażu ściennego, nadal możesz zagospodarować wolną przestrzeń pod nią. Praktycznym sposobem na to będzie wybór ozdobnych pojemników lub specjalnych koszy, które nie tylko pomieszczą łazienkowe drobiazgi, ale również świetnie ozdobią pomieszczenie. Dzięki temu zadbasz o praktyczne wykorzystania każdego zakamarka w łazience.