Jak dobrać oświetlenie do łazienki?

Jak dobrać oświetlenie do łazienki?

Łazienka jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. To właśnie tam odpoczywamy, relaksujemy się lub po prostu przygotowujemy się do wyjścia. Nie da się więc ukryć, że łazienka  musi być miejscem, w którym panują idealne warunki oświetleniowe. Tylko i wyłącznie wtedy będzie można wykreować tam odpowiedni nastrój, ale także zapewnić sobie świetne warunki np. do wykonania makijażu. Wobec tego, jakie oświetlenie do łazienki wybrać?

Oświetlenie główne do łazienki

Oświetlenie do łazienki powinno w pierwszej kolejności skupić się na doborze odpowiedniego oświetlenia głównego. Wobec tego niezbędna okazuje się jedna, główna lampa zamontowana najlepiej na samym środku sufitu. Oczywiście koniecznością staje się dobranie jej odpowiednio do wystroju łazienki. Zwykle koniecznie trzeba również zwrócić uwagę na to, czy lampa jest odporna na wilgoć i na parowanie. Nie da się ukryć, że parowanie lamp w łazience jest dość powszechnym problemem, a co więcej wilgoć, która gromadzi się w kloszu przyczynia się do szybszego przepalania się żarówek. Warto więc mieć to na uwadze w momencie, kiedy decydujemy się na wybór konkretnej lampy. Dobierzmy również taki model, który zapewni równomierne rozprowadzanie światła. Dzięki temu łazienka będzie mogła być równomiernie oświetlona, a my nie będziemy mieć problemu, z tym że niektóre przestrzenie w łazience pozostaną zacienione. Oferta: https://www.lamarta.pl/category/lazienka.

Oświetlenie punktowe do łazienki

Nie da się ukryć, że nawet najlepsza i najmocniejsza główna lampa, która będzie zamontowana na środku sufitu nie będzie w łazience wystarczająca. Wynika to przede wszystkim z faktu, że w łazience zwykle mamy wiele półek i szafek, które blokują dostęp światła do niektórych zakamarków. Wobec tego nad półkami czy nad rzędem wiszących szafek w łazience przyda się także oświetlenie punktowe. Wówczas możemy zdecydować się na szereg oprawek LED, które będą świetnie komponować się z praktycznie każdym wystrojem w łazience.

Oświetlenie dodatkowe- kiedy się sprawdzi?

W łazience powinniśmy również zdecydować się na dodatkowe oświetlenie, które głównie pomoże nam wykreować we wnętrzu odpowiedni nastrój i klimat. Świetnie sprawdzają się więc taśmy LED. Można zamontować je, chociażby wzdłuż lustra czy kabiny prysznicowej lub wanny. Takie drobne i dość niepozorne oświetlenie znacznie przyczyni się do tego, że łazienka stanie się o wiele bardziej nastrojowa. Co więcej, takie oświetlenie będzie również spełniać rolę dekoracyjną, a to z kolei przyczyni się do znacznego wzrostu walorów estetycznych.