Rolety solarne – nowoczesne rozwiązania dla twojego domu

Rolety solarne – nowoczesne rozwiązania dla twojego domu

Nowoczesny dom odznacza się nie tylko nowoczesnym wystrojem w duchu minimalizmu, ale również do jego budowy stosuje się nowatorskie rozwiązania technologicznie. Ich zastosowanie wpływa na większą pasywność budynku, a co za tym idzie – obniża koszty eksploatacyjne. Takim rozwiązaniem są z pewnością rolety solarne, czyli samowystarczalny typ rolet zewnętrznych, których działanie nie wymaga dostępu do tradycyjnego źródła energii. Uzyskanie optymalnej temperatury w pomieszczeniach ni eodbywa się kosztem środowiska naturalnego, a jest zgodne z aktualnymi trendami ekologicznymi i poszanowania dla przyrody.

Ekologiczne rozwiązania w roletach solarnych

Główną funkcją rolet zewnętrznych solarnych jest ochrona pomieszczeń przed zbytnim nasłonecznieniem przy zminimalizowaniu kosztów eksploatacyjnych. Ich montaż nie wymaga wcześniejszego doprowadzenia przewodów elektrycznych, gdyż cały system wykorzystuje wyłącznie energię słoneczną. Działanie takiego rozwiązania jest bardzo zbliżone do systemu fotowoltaicznego montowanego na dachu budynku – w tym przypadku również mamy do czynienia z panelem fotowoltaicznym, pobierającym i magazynującym energię słoneczną w baterii. Panel umieszczony jest bezpośrednio na powierzchni kasety osłony i magazynuje energię przez całą dobę, bez względu na porę dnia czy porę roku, co gwarantuje stałe źródło zasilania systemu.

Jak działają rolety solarne?

Wszystkie rolety zewnętrzne są wykonane z bardzo trwałych materiałów ze względu na swoje przeznaczenie i stałe działanie różnych czynników zewnętrznych. Wiatr, opady atmosferyczne, silne słońce to zjawiska, z jakimi osłony te muszą się mierzyć na co dzień. Z tego względu, niezwykle ważne jest stosowanie do ich produkcji materiałów najwyższej jakości, takich jak aluminium. Dzięki temu rolety solarne, czy żaluzje fasadowe pełnią dodatkowo rolę antywłamaniową. Ten rodzaj skutecznej blokady termicznej pozwala na pełną kontrolę dopływu światła do wnętrza budynku i na obniżenie temperatury w pomieszczeniach do wartości optymalnych, dzięki czemu nie jest konieczne ani ich dogrzewanie, ani klimatyzowanie.

Rolety solarne działają według innowacyjnych zasad, a siłą napędową jest w tym przypadku panel fotowoltaiczny, zapewniający stały dostęp do źródła energii. Dzięki takim rozwiązaniom, użytkownik staje się całkowicie niezależny od dostaw prądu przez dystrybutorów.

Montaż rolet solarnych – korzyści

Na osłony okienne decydujemy się wówczas, gdy zależy nam na ograniczeniu dostępu światła do pomieszczeń i zapewnieniu prywatności osobom w nim przebywającym. Montaż rolet solarnych nie jest skomplikowany, ale powinien być przeprowadzany przez fachowców. Pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania i klimatyzacji, a dodatkowo uzyskać optymalny mikroklimat w domu. System rolet solarnych wykorzystuje najnowsze technologie, co przekłada się na pełną automatykę z wykorzystaniem źródeł energii odnawialnej. Te nowoczesny osłony, podobnie jak żaluzje fasadowe czy rolety zewnętrzne, mogą być zdalnie sterowane za pomocą pilota lub z wykorzystaniem urządzeń mobilnych. Użytkownik ma również możliwość wprowadzenia ustawień automatycznych, ustawiając godzinę zamknięcia i otwarcia osłony.