Co warto wiedzieć o budownictwie szkieletowym?

Co warto wiedzieć o budownictwie szkieletowym?

Wielu Polaków marzy o posiadaniu własnego domku jednorodzinnego. Budownictwo szkieletowe cieszy się obecnie popularnością, ponieważ w tej technologii można wybudować dom w krótkim czasie. W dzisiejszym artykule przedstawiamy zarówno jej atuty jak i wady. Zapraszamy do lektury!

Obalamy mity na temat budownictwa szkieletowego 

Wiele osób kojarzy domy szkieletowe jako małe drewniaki, czyli tzw. kanadyjczyki, które szybko się wychładzają oraz nagrzewają, a oprócz tego są niezwykle głośne. Jeszcze inne mity mówią o tym, że budownictwo szkieletowe w żadnym wypadku nie jest dostosowane do polskich warunków ze względu na niskie temperatury utrzymujące się przez większość roku oraz wilgoć. Wielu inwestorów wierzy w te mity i boi się tej technologii. Warto jednak wiedzieć o tym, że dobrze zbudowane domy szkieletowe zapewniają komfortowe warunki do życia, mieszkania i pracy.  

Dużo zależy od inwencji twórczej architekta oraz stosowania się do zasad bezpieczeństwa  

Czy rzeczywiście budowa domu szkieletowego to taki zły pomysł, jak sądzą niektórzy? Absolutnie nie! Tylko od inwencji twórczej architekta zależy, jaką będzie on miał formę. Ściany zewnętrzne domu mogą zostać wykańczane oblicówką z drewna. Jego otynkowanie jest banalnie proste, a dodatkowo dom będzie wyglądał, jakby był murowany.  

Warto także wiedzieć o tym, że dom szkieletowy nie ogranicza nas w żadnym stopniu pod względem standardów energetycznych oraz zawartego w nim wyposażenia.  

Z racji coraz większych wymogów technicznych związanych z termoizolacyjnością przegród zewnętrznych, od jakiegoś czasu używana jest podwójna termoizolacja – zarówno wewnątrz szkieletu jak i na zewnątrz. Dom szkieletowy może mieć standard pasywny, a wtedy buduje się maksymalnie szczelnie oraz wyposaża się go w system wentylacji mechanicznej z rekuperacją. Więcej informacji szukaj na stronie https://www.siniat.pl/pl-pl/blog/strefa-eksperta/budownictwo-szkieletowe-opinie-i-fakty/