Płytki ceramiczne… w salonie! Najnowsze trendy

Płytki ceramiczne… w salonie! Najnowsze trendy

Płytki ceramiczne tradycyjnie kojarzą się z kuchnią i łazienką, ewentualnie z korytarzem czy balkonem. Jeszcze jakiś czas temu nie do pomyślenia było, aby układać je… w salonie! Tymczasem wraz z najnowszymi trendami na beton, żywicę epoksydową i inne niestandardowe rozwiązania, również płytki zaczęły być postrzegane jako doskonały pomysł na zagospodarowanie powierzchni w pokojach dziennych. Jak wykorzystać ten trend w swoim domu?

Płytki ceramiczne tradycyjnie

Płytki ceramiczne to od dziesiątek lat tradycyjny element zarówno łazienki, jak i kuchni. Nic dziwnego – są bardzo praktyczne i piękne. Łatwo się je zmywa, nie straszna im też woda. Chronią ściany i podłogi przed zagrzybieniem. Dodatkowo są trwałe – raz kupione, nawet tanie płytki, wyglądają doskonale po kilkunastu latach. To ważne, ponieważ pomieszczenia, w których się je stosuje są remontowane zazwyczaj raz, maksymalnie dwa w ciągu całego życia.

Zaopatrując się w outlecie płytek, można kupić takie materiały, które będą również ponadczasowo piękne. Wielość inspiracji, wyjątkowa kolorystyka i różne stopnie strukturalności pozwalają osiągnąć wymarzony efekt. Czemu więc nie skorzystać z tych zalet… w salonie?

Płytki na salony!

Współczesne płytki ceramiczne tworzone są w niespotykanych nigdy wcześniej wzorach i kolorach. Przypominają drewno, cegły, marmur, cement i wiele innych materiałów. Tanie płytki można układać w mozaikę, a duże kafle z nadrukowanymi zdjęciami pozwalają na projektowanie wielkopowierzchniowych obrazów.

Już jakiś czas temu, ze względu na swoje praktyczne właściwości, płytki zaczęły być chętnie stosowane w korytarzach i hallach. Chyba każdy, kto posiada w domu ogrzewanie podłogowe wie, jaki dają komfort, szczególnie w jesienne i zimowe dni. Jeśli taki mechanizm zastosowany jest w salonie lub w innym pokoju dziennym, warto pomyśleć wizycie w outlecie płytek w Częstochowie, by wybrać wielkopowierzchniowe płytki w szarej kolorystyce, które doskonale komponują się m.in. ze skórzanymi tapicerkami czy ciemnymi, drewnianymi antykami.

Jeśli chodzi o aspekty praktyczne, płytki z outletu sprawdzą się na pewno w pobliżu kominka. Miejsce, na które może trafić gorący popiół i na które odkłada się kawałki drewna powinno być trwałe i łatwo do sprzątnięcia. W takim przypadku również najlepsze będą płytki ceramiczne, które można wkomponować w drewnianą podłogę.

Wyjątkowa ozdoba salonu

Nawet jeśli praktyczne funkcje płytek ceramicznych w salonie nie są do końca potrzebne, to same w sobie mogą tworzyć wyjątkową ozdobę zarówno w industrialnych, jak i klasycznych wnętrzach. „Drewniana”, „betonowa”, „marmurowa”, a nawet „kamienna” ściana, na której ułożono tanie płytki może być doskonałym uzupełnieniem pomieszczenia. Najlepszym na nie miejscem będzie wnęka lub inna mała powierzchnia.

Salon z aneksem kuchennym – miejsce idealne

Coraz więcej mieszkań projektowanych jest tak, że znajdują się w nich salony z aneksem kuchennym. Inwestor staje wtedy przed trudnym zadaniem połączenia obu przestrzeni. Decydowanie się na tanie płytki w kuchni i na deski czy panele w pokoju to najprostsza droga do optycznego zmniejszenia pomieszczenia.

Rozwiązanie to, coraz częściej przez projektantów wnętrz uznawane jest za przestarzałe i zastępuje się je jednolitą podłogą na całej otwartej powierzchni. Idealnym rozwiązaniem w tym przypadku będzie skorzystanie z oferty outletu płytek i wybranie tych, które będą imitowały drewno, marmur lub beton – koniecznie z minimalną fugą. Przy okazji podłoga taka będzie trwała, prosta w czyszczeniu i ponadczasowa!