Kiedy zdecydować się na malowanie dachu?

Kiedy zdecydować się na malowanie dachu?

Wszelkie pokrycia dachowe zarówno blaszane, ceramiczne, betonowe, bitumiczne, jak również drewniane potrzebują, co jakiś czas odnowienia, ponieważ na skutek oddziaływania elementów powietrznych blachy korodują, dachówki bardzo się brudzą, pojawiają się mchy, porosty oraz przebarwienia. Cały dach rozpoczyna brzydko wyglądać oraz traci barwę, co zatem możemy zrobić z takim kłopotem? 

Przygotowanie dachu pod malowanie

Dach pełni w budynkach niezwykle ważną rolę. To oczywiście on jest barierą oddzielającą nas od niebezpieczeństw zewnętrznego świata oraz istotnym czynnikiem zabezpieczającym budowę domu. Odpowiednio ochroniony dach jest także pewnością właściwej termoizolacyjności termicznej, co przekłada się na komfort podczas bycia w domu i wielkość miesięcznych opłat za ocieplanie. Niestety, na skutek intensywnego oddziaływania promieni UV, ulewnego deszczu, zalegającego śniegu oraz skrajnych temperatur, dach może niszczeć, natomiast co za tymże idzie – przestać spełniać własną funkcję. Wówczas powinniśmy się wziąć za renowację oraz malowanie dachów Wrocław.

Malowanie dachu – co należałoby wiedzieć?

Gdy zdecydujemy się na własną renowację pokrycia dachowego, należałoby rozważyć wskazówki, jak krok po kroku wykonać malowanie dachu. Jak przed każdym malowaniem, prace należy rozpocząć od przygotowania przestrzeni. W wypadku dachu znaczy to wyczyszczenie pokrycia z zabrudzeń, starej łuszczącej się farby oraz ognisk korozji, co można wykonać przy pomocy drucianej szczoteczki oraz papieru ściernego. Potem dach należy odpylić, odtłuścić oraz dokładnie oczyścić, doskonale stosując w tymże celu myjki pod ciśnieniem. 

Jaki jest koszt malowania dachu?

Koszt malowania dachu zależny będzie przede wszystkim od tego, czy zdecydujemy się to zrobić osobiście, lub będziemy chcieli polecić to właściwej firmie. Najtańszą opcją jest niewątpliwie zrobienie owej pracy samodzielnie. Wiązać się to natomiast będzie z większym nakładem czasu, który musimy przeznaczyć na malowanie, sprawami dobrego zabezpieczenia przy pracy na wysokości natomiast czasem dodatkowymi kosztami pieniężnymi, jakie mogą się pojawić, gdy nie wykażemy się specjalistami w owej branży oraz pracę trzeba będzie jeszcze poprawiać. 

Czemu należałoby pomalować dach z blachy?

W wypadku dachów, jakie mają już parę lat za sobą, ważnym czynnikiem, dla jakiego warto jest je odmalowywać, jest to, iż zmiana pokrycia dachowego będzie znacznie droższa oraz długotrwała. Blacha ocynkowana niegdyś była znacznie grubsza aniżeli obecnie zatem warto jest ją uratować.