Które trendy wnętrzarskie będą cieszyć się największym powodzeniem w 2021 roku?

Które trendy wnętrzarskie będą cieszyć się największym powodzeniem w 2021 roku?

Po trudnych miesiącach 2020 roku wielu domowników zaczęło szczególnie doceniać swoje cztery kąty. Ci, którzy temat ten traktowali dotychczas po macoszemu, przykładają większą wagę do ich dekorowania. Zobacz, które tendencje będą cieszyć się największą popularnością w nadchodzącym sezonie.

Meble w naturalnym odcieniu drewna

We wnętrzach urządzanych w 2021 roku dużym powodzeniem cieszyć się będą meble wykonane w naturalnych odcieniach drewna. Komody loftowe z jasnymi blatami wnoszą do wnętrza sporo świetlistości. W zestawieniu z metalowymi, czarnymi nóżkami i ścianą wykonaną z betonu architektonicznego prezentuje się spójnie i stylowo. Regały metalowe do salonu wykonane z naturalnego drewna zachwycają prostym, minimalistycznym kształtem i czytelną formą. W nowoczesnych wnętrzach pojawiają się również stoliki i stoły do złudzenia przypominające pnie drzew.

Tapicerowane sofy o zaoblonej sylwetce

Miękkie kształty tapicerowane welurem będą tym, co charakterystyczne dla całego 2021 roku pod względem designu. Pufy, sofy, kanapy, krzesła – każde z nich w tym sezonie będzie miało zaoblone, zaokrąglone krawędzie. Wnoszą do wnętrza bardzo dużo przytulności. W ślad za tym trendem idzie też nowoczesne oświetlenie – kuliste klosze lamp prezentują się ciepło i przytulnie. Zaokrąglonych kształtów nabierają też lustra – najmocniejsze z nich to te o kształcie księżyca w pełni lub o wydłużonej, owalnej sylwetce. Wśród najmodniejszych barw mebli tapicerowanych znajduje się granat, pastelowy róż, oliwkowa zieleń, szarość i żółty.

Naturalne materiały i proste dekoracje

W tym sezonie w mieszkaniach coraz widoczniejsze są inspiracje naturą. Beżowe i oliwkowe tonacje wspaniale współgrają z dekoracjami wykonanymi z wikliny czy hiacynta wodnego. Tkane abażury, osłonki na doniczki czy dywany wizualnie ocieplają wnętrze. Bardzo modna staje się trawa pampasowa, włożona do ceramicznego, ręcznie zrobionego wazonu. Obrazy przedstawiające pustą, samotną plażę, widok lasu – tego typu dekoracje będą zdobić nasze ściany w tym roku.

Biofilia – niczym nieposkromiona miłość do natury

Człowiek cały czas tęskni za kontaktem z naturą. Mieszkańcy dużych miast mogą na co dzień tylko sobie pomarzyć o spacerze po pustym lesie. Dlatego projektanci starają się odpowiedzieć na te pierwotne potrzeby i przemycić jak najwięcej natury wprost do mieszkania. Rośliny doniczkowe, żywe zielone ściany, tapety z motywami kwiatowymi – opcji wprowadzenia flory do czterech kątów jest wiele. Zieleń wycisza i uspokaja, odpręża skołatane nerwy i pozwala zapomnieć o dniu pełnym pracy i powrocie spędzonym w korkach.