Białe drzwi wewnętrzne – w jakich stylach się sprawdzą?

Białe drzwi wewnętrzne – w jakich stylach się sprawdzą?

Urządzanie wnętrz wymaga zmysłu estetycznego i znajomości trendów aranżacyjnych. Chcąc stworzyć wystrój dopracowany do perfekcji, należy dbać o każdy detal – nie można zapomnieć o starannym dopasowaniu skrzydeł drzwiowych. W ostatnim czasie modne są modele utrzymane w różnych odcieniach bieli. Kiedy warto na nie postawić i w jakich designach się sprawdzą?

Szukasz drzwi wewnętrznych? Teraz rządzi minimalizm!

To pierwsze skojarzenie, jakie nasuwa się w odniesieniu do białych drzwi wewnętrznych. Wszak kolor ten uznawany jest za neutralny, dzięki czemu nie zaburza estetyki wnętrza. Wręcz przeciwne, stanowi świetne tło dla aranżacji, będąc jednocześnie doskonałym uzupełnieniem stylu skandynawskiego, w którym minimalistyczne wyposażenie jest kluczem do sukcesu. Nie trzeba rezygnować z białych drzwi, jeśli również ściany utrzymane są w tej kolorystyce – świetnym przełamaniem tej monotonności wizualnej będą stylowe dodatki w kontrastujących barwach.

Klasyka lubi biel

Jeśli wnętrza urządzone są w tradycyjny sposób, drzwi wewnętrzne powinny wpisywać się w tę konwencję i harmonizować z klasycznym designem. Biel – jako uniwersalny odcień – świetnie sprawdzi się w roli uzupełnienia takiego wystroju. Co ważne, kolor ten pasuje do wszystkiego, bez trudu można zatem urządzić swoje wnętrza zgodnie z indywidualnym gustem, bez obaw, że źle dobrane drzwi zaburzą ogólną estetykę przestrzeni.

Industrialny loft – tam też sprawdzi się biel

Białe drzwi to niekoniecznie modele z połyskiem, wykończone gładką powierzchnią i olśniewające elegancją. Urządzając wnętrza w klimacie loftowym, można pokusić się o montaż drzwi wewnętrznych w odcieniu przybrudzonej bieli. Warto wybrać też modele drewniane o zauważalnych zbieleniach, które wyglądają jak przetarcia uformowane zębem czasu. Postarzane drzwi wewnętrzne to również świetny sposób na dopełnienie wystroju retro czy vintage!

Czy białe drzwi wewnętrzne są praktyczne?

Kwestia ta uznawana jest za sporną, gdyż biel to kolor powszechnie określany jako łatwo się brudzący. Zauważalne są na nim wszelkie zanieczyszczenia, które mogą być trudne w usunięciu. Dlatego wybierając drzwi w jasnych odcieniach, należy regularnie dbać o ich czystość. Wyłącznie wtedy można zapobiec kumulowaniu się brudu, który – zaniedbany – znacząco oszpeci skrzydło drzwiowe. Jest to zatem wybór dla miłośników nienagannej czystości i perfekcjonistów, którzy codzienne porządki mają we krwi.

Zalety białych drzwi – dlaczego warto je wybrać?

Oczywiście niezaprzeczalnym walorem drzwi wewnętrznych w odcieniu bieli jest ich uniwersalność, dzięki której można wykorzystać te modele w dowolnych i najbardziej fantazyjnych aranżacjach. Warto pamiętać, że stanowią one neutralne tło dla dominującego w pomieszczeniu designu. Ułatwiają eksperymentowanie z dodatkami i kolorami, gdyż nie wpływają w nachalny sposób na wydźwięk wystroju. Zmieniając styl urządzenia wnętrza, a nawet całkowicie je przemeblowując, nie trzeba martwić się wymianą drzwi – białe sprawdzą się bowiem w każdej sytuacji!