Wnętrze w stylu kolonialnym – jakie meble wybrać?

Wnętrze w stylu kolonialnym – jakie meble wybrać?

Oryginalne meble kolonialne są piękne i solidne. Jak dopasować je do naszego wnętrza, tak, by stworzyć stylową aranżację? Czym powinniśmy kierować się przy wyborze mebli kolonialnych? Tego dowiemy się już za chwilę.  

Styl kolonialny już od wielu lat znajduje się w czołówce najpopularniejszych aranżacji wnętrzarskich. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego. Cechuje się on bowiem dużą wyjątkowością i unikalnym podejściem do łączenia ze sobą mebli, dodatków oraz innych elementów kompozycji. Mieszkania urządzone w stylu kolonialnym są naprawdę ciekawe, a wręcz intrygujące. Należy też przyznać, że takie wnętrza mają też po prostu swój charakter, a na pewno nie są nudne. Sama nazwa tego stylu, bardzo wiele nam o nim mówi. Wywodzi się ona bowiem od kolonii Brytyjskich, które dziesiątki lat temu zasiedlały tereny Afryki oraz Azji. I tutaj absolutnie nie da się nie zauważyć tych wpływów. Styl kolonialny to bowiem ciemne, ciężkie drewno, orientalne barwy, naturalne materiały, dużo roślinności i mnóstwo nawiązań etnograficznych. Jakie meble kolonialne warto kupić? 

Meble kolonialne — do jakich wnętrz się sprawdzą? 

Styl kolonialny jest niezwykle zróżnicowany. Jest w nim wiele motywów zaczerpniętych z różnych kultur. Warto zauważyć, że najbardziej charakterystycznym elementem są przede wszystkim meble kolonialne. Wykonane są  bowiem z ciemnego, solidnego drewna. Przeważnie jest to palisander, mango, czy też mahoń. W związku z tym bardzo różnią się od tych wykonywanych na terenie Europy i bez wątpienia to jest ich urok. 

Meble kolonialne rewelacyjnie komponują się z wieloma stylami wystroju. Będą świetnym dodatkiem, do pełnych barw i różnorodnych motywów wnętrz elektrycznych. Ciemne drewno świetnie pasuje także do stylu industrialnego i boho. To także dobry wybór do mieszkań, w których znajdziemy wiele motywów vintage. Oczywiście możemy postawić też na stworzenie całej aranżacji w klimacie kolonialnym. 

Jakie meble kolonialne wybrać? 

Obecnie meble kolonialne cieszą się bardzo dużą popularnością. W dzisiejszych czasach znów bowiem coraz więcej znaczy dla nas jakość. A akurat tego typu wyroby prezentują jej najwyższy poziom. Jednak czy zawsze? Niestety, lecz w sklepach znajdziemy wiele mebli, które jedynie ”udają” te wykonane z orientalnego drewna. Może wyglądają podobnie, ale są po prostu słabej jakości, a przy ich użytkowaniu bardzo łatwo o rysy, wgniecenia i inne defekty. Dlatego też wybierajmy jedynie oryginalne meble kolonialne. Najczęściej poleca się te wykonywane w Indiach, gdyż są wyjątkowo stylowe.