Czym jest silomat i gdzie znajduje zastosowanie?

Czym jest silomat i gdzie znajduje zastosowanie?

Możemy obecnie zauważyć, że wiele firm z branży budowlanej oraz wykończeniowej inwestuje w innowacyjne sprzęty. Wśród urządzeń, które często są zamawiane, znajdziemy między innymi silomat. Z całą pewnościąm w dzisiejszych czasach skuteczne tynkowanie, jest możliwe dzięki zastosowanie innowacyjnych urządzeń mechanicznych. Silomaty oraz agregaty tynkarskie, które ściśle ze sobą współpracują sprawiają, że wszelkie prace można przeprowadzić szybciej, sprawniej oraz wygodniej, a co za tym idzie oszczędzamy czas, jak i pieniądze. Warto zatem wiedzieć, czym jest silomat, jak jest zbudowany oraz gdzie znajduje zastosowanie.

Silomat – co to jest?

Silomat to prostu typ pneumatycznego urządzenia przemysłowego, jakie obecnie często jest stosowane w branży budowlanej oraz wykończeniowej. Dzięki wykorzystywaniu tych właśnie urządzeń, mamy możliwość bezpyłowego, automatycznego tłoczenia mieszanek do przygotowywania zapraw, a co za tym idzie te prace nie muszą być wykonywane ręcznie. Dzięki temu tynkowanie znacznych powierzchni jest bardzo ułatwione. Pracownik musi tylko dany materiał umieścić w zbiorniku silomatu, a później wszystkie prace wykonuje już urządzenie.

Silomat – z czego jest zbudowany?

Silomat zbudowany jest z trzech głównych elementów, a mianowicie kompresora, wibratora, jak również zbiornika zasypowego. Dodatkowo filomaty mają również innego rodzaju komponenty, dzięki którym możemy przygotować odpowiednie tynki, a zaliczymy do nich sondy pomiarowe dla pomiaru parametrów mieszanek, czy też węże do przesyłania. Silomaty sciśle współpracują z agregatami tynkarskimi, których celem jest porwanie tynków maszynowych, wykorzystując do tego wąż. One właśnie sprawiają, że możliwe jest nakładanie materiału na powierzchnie, z wykorzystaniem pistoletów. Tynki maszynowe są bardzo dobrą alternatywą standardowych tynków, które wyrabiane są ręcznie, ponieważ zapewniają one znaczą oszczędność czasu, przyspieszają dokonywane prace, jak również zmniejszają ogólne koszty.

Silomaty – kiedy się je stosuje?

Silomaty mają naprawdę niezwykle wszechstronne zastosowanie, przy prowadzeniu różnego rodzaju prac budowlanych, czy też wykończeniowych. To właśnie one służą do przygotowywania tynków materiałowych, czy też innych materiałów, takich jak na przykład tynku cementowe, tynki cementowo – wapienne, tynki wapienne, tynki gipsowe, zapraw do betonu, zaprawy klejowe, zaprawy murarskie, kruszywa, czy też inne materiały sypkie. Dlatego też, te właśnie urządzenia mogą współpracować z różnego rodzaju materiałami, jakie są stosowane często na placach budowy.