Ciesz się życiem w domu bez barier dzięki dofinansowaniu z PFRON

Ciesz się życiem w domu bez barier dzięki dofinansowaniu z PFRON

Mieszkasz w domu ze schodami lub wysokimi progami, których pokonywanie sprawia Ci trudność? A może rzadko opuszczasz mieszkanie ze względu na brak windy w bloku? Jeśli posiadasz grupę inwalidzką, możesz łatwo usunąć bariery architektoniczne za niewielką cenę. Zobacz, jak to zrobić, korzystając z dotacji z PFRON!

Dotacje z PFRON dla niepełnosprawnych krok po kroku

Aby otrzymać dodatkowe środki finansowe na likwidację barier architektonicznych w Twoim miejscu zamieszkania, wypełnij odpowiedni wniosek wraz z załącznikami. Jego wzór znajdziesz na stronie internetowej najbliższego PCPR-uMOPS-u lub MOPR-u. Poszczególne urzędy mogą mieć różne wymagania odnośnie złożonej dokumentacji. Jeśli więc chcesz, aby Twój wniosek był kompletny, skontaktuj się z urzędnikami i poproś ich o pełną listę załączników.

dofinansowanie urządzeń z PFRON

Po skompletowaniu dokumentów zadzwoń do firmy Windy Schodowe, żeby uzyskać darmowy kosztorys oraz fakturę pro forma. Dołącz je do dokumentacji, a następnie złóż w PCPR-zeMOPS-ie lub MOPR-ze właściwym dla Twojego miejsca zamieszkania. Kolejne etapy procesu przyznawania dotacji z PCPR to: wizja lokalna przeprowadzana przez przedstawicieli PFRON, ocena i rozpatrzenie wniosku przez Komisję oraz podpisanie umowy z Funduszem.

Na co możesz przeznaczyć dofinansowanie z PFRON w roku 2020?

Po otrzymaniu dofinansowania dla niepełnosprawnych będziesz mógł przystąpić do likwidacji barier architektonicznych w Twoim domu. Pozyskane środki finansowe mogą zostać przeznaczone na przykład na zamontowanie krzesełka schodowegoplatformy przyschodowejwindy domowej lub podnośnika pionowego. Dofinansowanie do windy to jednak nie wszystko. Dotację z PFRON dla niepełnosprawnych możesz wykorzystać także do zakupu schodołazu lub likwidacji barier architektonicznych w łazience.

Dofinansowanie z pefronu na windę schodową

Jaka jest wartość dofinansowania dla niepełnosprawnych?

Dotacja jest wyliczana procentowo, a jej wysokość może być różna, lecz nigdy nie przekroczy 95% kosztów realizacji inwestycji. Całkowita kwota dofinansowania z PFRON przyznanego na likwidację barier nie powinna też wynosić więcej niż 15-krotność przeciętnego wynagrodzenia. Jeśli otrzymasz najwyższą wartość dotacji i zdecydujesz się na zakup taniego krzesła na schody proste lub schodołazu, to Twoje wydatki wyniosą tylko kilkaset złotych.

Dofinansowanie z pfron w roku 2020 na krzesełko schodowe

Choć procedura udzielania pomocy w zakupie windy dla niepełnosprawnych wymaga skompletowania wielu dokumentów, warto uzbroić się w cierpliwość. Nagrodą za Twój wysiłek będzie wysokiej klasy urządzenie do likwidacji barier, które zapewni Ci bezpieczeństwo, komfort i swobodę w poruszaniu się po domu. Dzięki dotacji z PCPR możesz teraz zdobyć to wszystko w wyjątkowo atrakcyjnej cenie.

Dofinansowanie do windy – w domu jednorodzinnym i bloku

Warto dodać, że o finansowe wsparcie w likwidacji barier mogą ubiegać się nie tylko mieszkańcy domów, ale także budynków wielorodzinnych. Windy schodowe doskonale sprawdzają się w kamienicach, w których zwykle nie ma możliwości założenia tradycyjnego dźwigu. Niezwykle wąskie platformy i krzesełka schodowe nadają się także do bloków, ponieważ w większości spełniają rygorystyczne wymogi przeciwpożarowe. W tego typu budynkach niezastąpione są także podnośniki pionowe, za pomocą których możesz wjechać na wózku inwalidzkim do mieszkania bezpośrednio przez balkon.

pfron pomoc dla niepełnosprawnych

Niezależnie od tego, gdzie mieszkasz, nie trać czasu i zacznij spełniać swoje marzenie o swobodnym poruszaniu się po domu. Dodatkowe środki z Funduszu pomogą Ci odzyskać samodzielność bez konieczności przeprowadzania kosztownych remontów oraz zapłacić za windę ułamek ceny rynkowej.

Chcesz otrzymać pomoc w zakupie windy? Przygotujemy dla Ciebie bezpłatny kosztorys wybranego urządzenia, który możesz dołączyć do wniosku o dofinansowanie PFRON.

Zadzwoń do nas:

+48 606 686 002 | +48 787 986 002 | +48 692 44 94 74

lub napiszinfo@winda-na-schody.pl

Zapraszamy!

Windy Schodowe

www.windy-schodowe.pl