Ciesz się życiem w domu bez barier dzięki dofinansowaniu z PFRON
Mieszkasz w domu ze schodami lub wysokimi progami, których pokonywanie sprawia Ci trudność? A może rzadko opuszczasz mieszkanie ze względu na brak windy w bloku? Jeśli posiadasz grupę inwalidzką, możesz łatwo usunąć bariery architektoniczne za niewielką cenę. Zobacz, jak to zrobić, korzystając z dotacji z PFRON!
Dotacje z PFRON dla niepełnosprawnych krok po kroku
Aby otrzymać dodatkowe środki finansowe na likwidację barier architektonicznych w Twoim miejscu zamieszkania, wypełnij odpowiedni wniosek wraz z załącznikami. Jego wzór znajdziesz na stronie internetowej najbliższego PCPR-u, MOPS-u lub MOPR-u. Poszczególne urzędy mogą mieć różne wymagania odnośnie złożonej dokumentacji. Jeśli więc chcesz, aby Twój wniosek był kompletny, skontaktuj się z urzędnikami i poproś ich o pełną listę załączników.
Po skompletowaniu dokumentów zadzwoń do firmy Windy Schodowe, żeby uzyskać darmowy kosztorys oraz fakturę pro forma. Dołącz je do dokumentacji, a następnie złóż w PCPR-ze, MOPS-ie lub MOPR-ze właściwym dla Twojego miejsca zamieszkania. Kolejne etapy procesu przyznawania dotacji z PCPR to: wizja lokalna przeprowadzana przez przedstawicieli PFRON, ocena i rozpatrzenie wniosku przez Komisję oraz podpisanie umowy z Funduszem.
Na co możesz przeznaczyć dofinansowanie z PFRON w roku 2020?
Po otrzymaniu dofinansowania dla niepełnosprawnych będziesz mógł przystąpić do likwidacji barier architektonicznych w Twoim domu. Pozyskane środki finansowe mogą zostać przeznaczone na przykład na zamontowanie krzesełka schodowego, platformy przyschodowej, windy domowej lub podnośnika pionowego. Dofinansowanie do windy to jednak nie wszystko. Dotację z PFRON dla niepełnosprawnych możesz wykorzystać także do zakupu schodołazu lub likwidacji barier architektonicznych w łazience.
Jaka jest wartość dofinansowania dla niepełnosprawnych?
Dotacja jest wyliczana procentowo, a jej wysokość może być różna, lecz nigdy nie przekroczy 95% kosztów realizacji inwestycji. Całkowita kwota dofinansowania z PFRON przyznanego na likwidację barier nie powinna też wynosić więcej niż 15-krotność przeciętnego wynagrodzenia. Jeśli otrzymasz najwyższą wartość dotacji i zdecydujesz się na zakup taniego krzesła na schody proste lub schodołazu, to Twoje wydatki wyniosą tylko kilkaset złotych.
Choć procedura udzielania pomocy w zakupie windy dla niepełnosprawnych wymaga skompletowania wielu dokumentów, warto uzbroić się w cierpliwość. Nagrodą za Twój wysiłek będzie wysokiej klasy urządzenie do likwidacji barier, które zapewni Ci bezpieczeństwo, komfort i swobodę w poruszaniu się po domu. Dzięki dotacji z PCPR możesz teraz zdobyć to wszystko w wyjątkowo atrakcyjnej cenie.
Dofinansowanie do windy – w domu jednorodzinnym i bloku
Warto dodać, że o finansowe wsparcie w likwidacji barier mogą ubiegać się nie tylko mieszkańcy domów, ale także budynków wielorodzinnych. Windy schodowe doskonale sprawdzają się w kamienicach, w których zwykle nie ma możliwości założenia tradycyjnego dźwigu. Niezwykle wąskie platformy i krzesełka schodowe nadają się także do bloków, ponieważ w większości spełniają rygorystyczne wymogi przeciwpożarowe. W tego typu budynkach niezastąpione są także podnośniki pionowe, za pomocą których możesz wjechać na wózku inwalidzkim do mieszkania bezpośrednio przez balkon.
Niezależnie od tego, gdzie mieszkasz, nie trać czasu i zacznij spełniać swoje marzenie o swobodnym poruszaniu się po domu. Dodatkowe środki z Funduszu pomogą Ci odzyskać samodzielność bez konieczności przeprowadzania kosztownych remontów oraz zapłacić za windę ułamek ceny rynkowej.
Chcesz otrzymać pomoc w zakupie windy? Przygotujemy dla Ciebie bezpłatny kosztorys wybranego urządzenia, który możesz dołączyć do wniosku o dofinansowanie PFRON.
Zadzwoń do nas:
+48 606 686 002 | +48 787 986 002 | +48 692 44 94 74
lub napisz: info@winda-na-schody.pl
Zapraszamy!
Windy Schodowe