Odpowiednie oświetlenie w salonie podkreśli urok całej aranżacji

Odpowiednie oświetlenie w salonie podkreśli urok całej aranżacji

Oświetlenie salonu jest dopełnieniem aranżacji i ma bezpośredni wpływ na nastrój domowników. Od tego, jakiego koloru i natężenia światła użyjemy, zależy nasze samopoczucie, z czego często nie zdajemy sobie sprawy. Nie bez znaczenia jest rozmieszczenie źródeł światła oraz wygląd samych lamp. Wszystkie te elementy powinny być tak dobrane, żeby tworzyły spójną całość z ogólną stylizacją. 

Jakie oświetlenie do salonu wybrać najlepiej?

Oświetlenie w salonie powinno być dostosowane do potrzeb domowników i możliwości samego wnętrza. Najlepiej jeśli będzie w nim kilka źródeł światła, z których nie trzeba korzystać jednocześnie. Najważniejszym elementem oświetlającym cały salon będzie górne źródło światła, stanowiące często również efektowną ozdobę wnętrza. Wybierając lampy sufitowe do salonu, należy kierować się przede wszystkim stylem wnętrza, gdyż odpowiednio do niego dobrane wytworzą szczególny klimat. Ma przy tym znaczenie nie tylko kolor i kształt lampy, ale też barwa światła. Dobrze jest wybierać żółte lub białe ciepłe światło, a unikać ostrej zimnej barwy, która nie sprzyja przytulności. Najlepiej jeśli oświetlenie sufitowe będzie miało regulację natężenia, umożliwiającą przyciemnianie lub rozjaśnianie, kiedy zaistnieje taka potrzeba. Może to przynieść spore oszczędności w rachunkach, podobnie jak i rozmieszczenie większej ilości lamp z żarówkami o różnej mocy, do stosowania punktowego w zależności od potrzeb. Przykładowo kinkiet zawieszony na ścianie nad sofą czy fotelem, można włączyć wtedy, gdy chcemy poczytać. Dodatkowym oświetleniem w salonie mogą być podświetlane witrynki, czy oświetlone wnęki za pomocą ledowych diodek. 

Jakie lampy sufitowe do salonu wybrać, żeby dodać charakteru stylizacji?

Lampy sufitowe do salonu powinny być wybierane z wielką starannością, gdyż są one ważnym elementem dekoracyjnym przyciągającym uwagę. Bogaty wybór na rynku wbrew pozorom wcale nie ułatwia sytuacji, gdyż w tej mnogości ofert trzeba wypatrzyć taką, która idealnie wkomponuje się do naszego wnętrza. Dobrze jest wiedzieć wcześniej jakie lampy, do jakiego stylu pasują. O ile duże żyrandole ze symetrycznie rozmieszczonymi żarówkami będą znakomitą ozdobą salonów Art Deco, to już w minimalistycznych zupełnie się nie odnajdą. Tam sprawdzi się prosta lampa wisząca jednoramienna lub plafon. Charakter wnętrz industrialnych natomiast znakomicie podkreślą metalowe lampy z odkrytymi żarówkami i widocznymi kablami. Styl glamour kocha kryształowe żyrandole, w których pięknie odbija się światło. W nowoczesnych salonach sprawdzą się lampy kilkuramienne zawieszone na różnych wysokościach. 

Oświetlenie w salonie jest ważnym czynnikiem dodającym wnętrzu przytulności i klimatu. Odpowiednio dobrane podkreśli urok całej aranżacji i sprawi, że będziemy w takim miejscu dobrze wypoczywać. Największe znaczenie mają lampy sufitowe, ale wszystkie pozostałe źródła światła powinny być dobrane w podobnym stylu, żeby pasowały do całości. 

Wybierz odpowiedni produkt do swojego salonu. Zapraszamy do odwiedzenia strony naszego partnera – https://boxlab.pl/