Zmieniamy nasze otoczenie

Zmieniamy nasze otoczenie

Kiedy będziemy zastanawiać się nad tym, czy postawić na drewniane meble, przeglądając różne strony internetowe, dowiemy się o zaletach tego wyboru. Dzisiaj to żaden problem. Wpisując w wyszukiwarkę różnego rodzaju frazy, jesteśmy w stanie sporo się dowiedzieć, poznać rozmieszczenie stolarni w pobliżu i ostatecznie zdecydować się na taki lub inny mebel, blat, czy stół do kuchni. Zmiany, jakie planujemy, warto omówić w najbliższym gronie. Z przyjaciółmi, z rodziną, z najbliższymi nam osobami. Często te rozmowy pozwalają nam spojrzeć nie tylko szerzej, ale również pokoleniowo. Jeżeli oczywiście mamy taką możliwość.

Potencjał wielu pokoleń

Bo kiedy decydujemy się na drewniane elementy w naszym otoczeniu, czy będą to meble, blaty, czy panele drewniane, warto wziąć pod uwagę, że drewno samo w sobie ma potencjał wielu pokoleń. Nie tylko dlatego, że jeżeli dobrze się wokół rozejrzymy, to zobaczymy dookoła wiele pomników przyrody, które świadczą o tym, że były świadkami życia nie tylko jednego pokolenia. Ale przede wszystkim dlatego, że wybierając produkty z drewna, jakby samoistnie decydujemy się na większą trwałość niż to ma miejsce w przypadku sztucznych materiałów.

I dlatego jeżeli mamy taką możliwość, to warto zaprosić do tego rodzaju wyborów osoby z różnym doświadczeniem, ponieważ na co dzień każdego z nas co innego inspiruje. A i wiek ma tutaj ogromne znaczenie. Zupełnie inne bodźce odbiera młodsze pokolenie, nieco inne średnie i na pewno też starsze będzie mogło podzielić się swoimi obserwacjami. Tym bardziej, że czasami może nam się wydawać, że czegoś nie da się zrobić lub coś, co szukamy, na pierwszy rzut oka, może się wydawać nie do zrobienia w drewnie.

Niezwykłe rozwiązania i pomysły

A jednak jeżeli decydujemy się na drewno, to nie tylko musimy wiedzieć, że dzisiaj właściwie stolarnie przygotują nam wszystko, czego potrzebujemy. Przykładem niech będą bardzo popularne i modne panele sufitowe, czy panele ścienne. Ale też każde pokolenie ma swój smak, swoje przyzwyczajenia i swoje priorytety. Jeżeli tworzymy taką pokoleniową wspólnotę, to w przypadku drewna, jak najbardziej sprawdzą się wspólne rozmowy i plany. Jest wiele rzeczy, które łączy ludzi. Jedną z nich na pewno jest wystrój wnętrza, zmiany, jakie zachodzą w naszych mieszkaniach i domach, w wyniku remontów, które przeprowadzamy. Wspólny wysiłek koncepcyjny daje szanse na niezwykłe rozwiązania i pomysły.

Jeżeli to nam się uda, zupełnie inaczej będzie smakować wspólny wysiłek. A kiedy zaczniemy wypełniać swoje otoczenie różnymi pomysłami, a drewno takie możliwości, tym bardziej osiągniemy podwójny efekt – estetyczny i wspólnotowy.