Luksusowy tropical glamour z nutą surowego stylu loftowego – pełna kontrastów elegancka aranżacja salonu

Luksusowy tropical glamour z nutą surowego stylu loftowego – pełna kontrastów elegancka aranżacja salonu

Najnowsze tendencje w aranżacji salonu bazują na łączeniu odmiennych stylów we wnętrzach. Jednym z takich niekonwencjonalnych połączeń jest tropical glamour połączony ze stylem loftowym. Pełne kontrastów trio gwarantuje świeży i niebanalny efekt. Jakimi zasadami się rządzi najnowszy trend wnętrzarski? Poniższy artykuł wyjaśni, na czym polega ten nietuzinkowy trend i wskaże odpowiedni kierunek w aranżacji salonu.

Stylowe trio

Nie bez powodu kojarzony z przepychem i luksusem styl glamour potrafi skutecznie przyciągnąć uwagę. Niejednokrotnie jednak ociera się o granicę kiczu. Jak tego uniknąć? Styl glamour może wyglądać olśniewająco, a przy tym zachować równowagę we wnętrzu. Wydawać by się mogło, że styl loftowy ma niewiele wspólnego ze stylem glamour. W istocie są dla siebie przeciwieństwami. Jednak zestawione razem tworzą niekonwencjonalny i bardzo udany duet. Z jednej strony ociekający blaskiem luksusowy splendor, a z drugiej strony równoważąca całość surowa prostota. Pikanterii doda wnętrzu z kolei egzotyczny styl tropical. Charakterystyczne dla niego różne odcienie zieleni, motywy egzotycznych roślin i dzikich zwierząt oraz naturalny rattan przywołują na myśl wakacyjną swobodę i tropikalne wyspy. To stylowe trio zestawione razem tworzą elegancką i wyrazistą aranżację.

Aranżacja salonu pełna efektownych przeciwieństw

Jak urządzić salon w tym modnym stylu? W osiągnięciu eleganckiej i spójnej aranżacji pomoże wybór wysokiej jakości mebli i dodatków. Centralne miejsce w salonie zajmuje sofa lub narożnik, na którym można zrelaksować się oraz ugościć przyjaciół i rodzinę. Niewątpliwie nowoczesne narożniki zajmują większą przestrzeń w salonie, jednak zapewniają także więcej miejsca do odpoczynku. Decydując się na narożnik Nicea marki Gala Collezione mamy gwarancję najwyższej jakości materiałów i wykonania. Dodatkowo jego piękny ciemnozielony kolor doskonale oddaje charakter luksusowego stylu glamour z nutą tropical. Na tak kunsztownym narożniku rozłożone poduszki we wzór czarno-białych pasków zebry będą wspaniale współgrać z ciemną zielenią aksamitnego obicia.

Podłogę warto ozdobić pasującym do poduszek pasiastym dywanem lub skórą z krótkim włosiem. Obok sofy ustawiony surowy stolik z blatem z litego drewna i podstawą z metalu przełamie nieco ekstrawagancką stylizację. Na lekkim ażurowym regale warto ustawić dekoracyjne figurki egzotycznych zwierząt, pamiątki z dalekich podróży, duże muszle, a także bujne tropikalne rośliny w plecionych z trawy doniczkach, np. słynącą z efektownie powycinanych liści roślinę monstera minima w rzadkiej wersji pnącej. Na ścianie może zawisnąć lustro w metalicznej ramie oraz ryciny tropikalnych roślin, a sufit niech ozdobi industrialna lampa z metalowym kloszem w kolorze czarnym.

Tworząc tę modną mieszankę trzech różnych styli, nie zapominajmy o odpowiedniej kolorystyce. Możemy wykorzystać w palecie barw charakterystyczne dla danego stylu kolory. Modny zestaw stworzymy dzięki szarości, czerni, koniakowego brązu, różnym odcieniom zieleni, a także niebieskiego i złota. Dzięki powyższym wskazówkom osiągniemy elegancką i pełną kontrastów aranżację salonu, w którym z przyjemnością będziemy spędzać czas.

Połączenie trzech różnych stylów w salonie jest jak najbardziej możliwe. Co więcej, stworzona aranżacja jest nie tylko spójna ale i efektownie wygląda. Każdy z trzech wykorzystanych kierunków wystroju wnętrz prezentuje swoje najlepsze cechy, a połączone w całość tworzą nową i świeżą kompozycję.