Biurko regulowane – 5 najważniejszych zalet

Biurko regulowane – 5 najważniejszych zalet

Chociaż biurko elektryczne dostępne są jest rynku już od kilku lat, to dopiero od niedawna zyskuje coraz większą popularność. Początkowo przedstawiane były najczęściej jako biurka dla graczy, jednak zyskują coraz więcej fanów wśród pracowników biurowych, młodzieży czy w domowych gabinetach. Rosnąca świadomość i chęć zminimalizowania skutków ubocznych długotrwałego siedzenia przy stanowisku komputerowym sprawiły, że ten rodzaj biurek coraz częściej jest doceniany ze względu na korzyści, które biurko regulowane zapewnia. Poniżej przedstawimy kilka kluczowych zalet, które niesie za sobą biurko z regulacją elektryczną.

Podnoszone biurko – ulga dla zmęczonych pleców

Wszyscy, którzy spędzają wiele godzin w pozycji siedzącej borykają się z bólem m.in. kręgosłupa, karku czy ramion. Ból pleców jest czymś czego 80% dorosłych doświadcza przez całe życie i jedną z największych skarg pracowników biurowych siedzących przez cały dzień. Biurko elektryczne zapewnia pracę w pozycji siedzącej, ale również możliwość zmiany pozycji na stojącą. Nie bez powodu biurka elektryczne nazywane są również biurkami stojącymi. Tu wcale nie chodzi o stojący na podłodze mebel tylko o osoby, które pracują w pozycji stojącej.

elektrycznie sterowane biurko

Dopasowanie do każdego użytkownika

Biurko regulowane elektrycznie to również idealne dopasowanie ustawień pod konkretną osobę. Obojętnie czy dzielisz stanowisko komputerowe z dzieckiem, nastolatkiem czy dorosłą osobą. Dzięki elektrycznej regulacji w szybki i bezproblemowy sposób zmienisz wysokość blatu biurka. Biurko elektryczne wyposażone w panel zapamiętujący najczęściej wykorzystywane ustawienia dodatkowo uprości proces zmiany ustawień blatu.

Mniejsze ryzyko przybrania na wadze

Ogólnodostępne badania jednoznacznie wskazują na zależność między długotrwałą pozycją siedzącą a przyrostem masy ciała. Ponad 44% pracowników biurowych uważa, że przybrali na wadze w obecnej pracy, natomiast aż 53% z badanych twierdziło, że wierzy, że jest to spowodowane wielogodzinnym siedzeniem przy biurku w pracy. Stojąc spalasz więcej kalorii, dlatego minimalizujesz ryzyko przybrania na wadze. Pamiętaj jednak, że długotrwała praca w pozycji stojącej nie jest idealnym rozwiązaniem. Każda skrajność nie jest dobra dla Twojego organizmu. Biurko regulowane umożliwi szybką zmianę pozycji siedzącej na stojącą i odwrotnie.

skull elektrycznie sterowane biurko

Biurko regulowane to lepsze samopoczucie i więcej energii

Wśród zalet związanych z korzystaniem z biurka elektrycznego wymienia się również poprawę samopoczucia, zwiększenie produktywności, wyższy poziom energii i koncentracji. Długotrwałe siedzenie bardzo często wiąże się m.in. z bólem pleców, nadgarstków czy drętwieniem w nogach po całym dniu pracy, dlatego ciężko jest mówić o dobrym samopoczuciu czy produktywności. Osoba, która nie odczuwa negatywnych konsekwencji takiego trybu pracy, będzie bardziej produktywna i odznaczać się będzie większą koncentracją, energią i lepszym ogólnym samopoczuciem.

biurko

Biurko elektryczne zadba o zdrowe serce

Wielokrotnie naukowcy wykonywali badania dotyczące wpływu długotrwałego, siedzącego trybu pracy na nasze zdrowie. Jako przykład powołać można się na badania wykonane w 1953 roku. W badaniu wzięli udział przewodnicy autobusowi. Ci, którzy stali przez cały dzień mieli o połowę mniejsze ryzyko śmierci związanej z chorobami serca niż kierowcy autobusów, którzy w pracy przez cały dzień siedzą.

Podnoszone biurko to wiele korzyści, przede wszystkim dla Twojego zdrowia. To również odpowiedni mebel dla osób, które dzielą stanowisko komputerowe z inną osobą czy chcą, aby ich dziecko miało biurko na dłużej. Biurko elektryczne będzie “rosło” wraz z dzieckiem, bez konieczności wymiany biurka za jakiś czas. Korzystając z biurka elektrycznego pamiętać należy, że przesada w żadną stronę nie jest dobra. Aby zachować odpowiednie zdrowie ważna jest równowaga. Całodniowe stanie w jednej pozycji przy stanowisku komputerowym również będzie niosło za sobą negatywne konsekwencje.

https://mobiusdesk.pl