Meble kuchenne na wymiar czy gotowe – które wybrać?

Meble kuchenne na wymiar czy gotowe – które wybrać?

Odpowiednie umeblowanie to niezbędne wyposażenie każdej kuchni. Na które meble kuchenne się zdecydować – wykonywane indywidualnie na wymiar, czy też na modele gotowe? Oba rodzaje mają liczne zalety. Sprawdź najważniejsze z nich.

  1. Idealnie dopasowane meble na wymiar
  2. Gotowe meble do kuchni

Idealnie dopasowane meble na wymiar

Meble kuchenne wykonywane na indywidualne zamówienie klienta to polecany wybór dla osób zainteresowanych zakupem umeblowania idealnie dopasowanego do potrzeb oraz wymiarów kuchni. Rozwiązanie to pozwala na maksymalne zagospodarowanie przestrzeni. Z tej przyczyny szczególnie dobrze sprawdza się w małych kuchniach, pozwalając na stworzenie z ciasnego, pozornie nieustawnego pomieszczenia kuchni funkcjonalnej, świetnie zabudowanej oraz estetycznej.

Kolejną zaletą tego rozwiązania jest możliwość dopasowania rodzaju, koloru czy materiału, z którego meble zostaną wykonane, do konkretnych potrzeb użytkowników. Bogata oferta kolorów i wzorów pozwala na dostosowanie mebli kuchennych do gustu albo reszty umeblowania w domu, co jest szczególnie istotne w przypadku aneksów kuchennych otwartych na salon. Ogromny wybór kształtów, rozmiarów i kolorów gałek, frontów, blatów roboczych, szafek stojących, wiszących, półek oraz innych elementów daje możliwość stworzenia konstrukcji w pełni odpowiadającej określonym potrzebom i wymaganiom.

Dzięki licznym funkcjonalnym rozwiązaniom, takim jak półki obrotowe, kosze typu cargo albo wkłady do szuflad, możliwe jest stworzenie bardzo użytecznego umeblowania. Ponadto specjaliści zajmujący się projektowaniem mebli na wymiar służą fachową poradą w zakresie wyboru odpowiednich rozwiązań.  Decydując się jednak na to rozwiązanie, należy liczyć się nierzadko z wysokimi kosztami, a także z koniecznością długiego oczekiwania na dostawę i zamontowanie mebli.

Gotowe meble do kuchni

Meble kuchenne gotowe to z kolei polecane rozwiązanie dla osób, którym zależy na funkcjonalnych, a przy tym niedrogich kompletach. Produkty gotowe są bowiem zazwyczaj znacznie tańsze niż meble na wymiar. Można je również szybko zakupić i zamontować, w przeciwieństwie do mebli wykonywanych indywidualnie, na które trzeba czekać zazwyczaj kilka tygodni.

Meble te są dostępne w szerokiej gamie kolorów i wzorów, ale należy liczyć się z tym, że znalezienie zestawu idealnie dopasowanego do wymagań i potrzeb może okazać się bardzo czasochłonne, a niekiedy nawet niemożliwe. Zaletą tego rozwiązania jest również możliwość samodzielnego zamontowania mebli, co z pewnością wpływa na czas i koszty całego zamówienia.