Małe stoły do niewielkiej kuchni

Małe stoły do niewielkiej kuchni

Kuchnia to miejsce, które bardzo często zaprojektowane jest w ten sposób, że ma niewielką przestrzeń. Dzięki ograniczeniu przestrzeni użytkowej kuchni, zwiększamy wymiary domowego salonu. Jest to jednak wyjątkowe miejsce, gdzie przygotowujemy posiłki, które dają nam energię na każdy kolejny dzień oraz przechowujemy żywność. Bardzo często również w niej jemy lub pijemy poranną kawę. Stoły do kuchni to meble, o których marzy każda gospodyni, dlatego trzeba być bardzo kreatywnym, by na niewielkiej przestrzeni znaleźć miejsce zarówno na stół oraz na inne niezbędne elementy wyposażenia.


W niewielkich kuchniach bez wątpienia trzeba postawić na meble, które są po prostu małe. Świetnie sprawdzi się na przykład mały kwadratowy stół, który jest rozsuwany, dzięki czemu na co dzień będzie zajmował niewiele przestrzeni, a w razie potrzeby w ciągu kilku chwil jego przestrzeń użytkowa się zwiększy. Dodatkowo, aby wygospodarować więcej przestrzeni, tradycyjne krzesła można zastąpić taboretami, które można wsunąć pod stół, gdy nie będą używane.

Jaki stół wybrać do małej kuchni?

Kuchnie to bardzo często wąskie i wydłużone pomieszczenia. Taki układ utrudnia umieszczenie stołu i najczęściej jest on postawiony w bezpośrednim pobliżu jednej z dłuższych ścian. Oznacza to, że realnie może on być używany tylko z trzech boków. Najczęściej wybiera się małe stoły o kwadratowym blacie, które najłatwiej umieścić przy ścianie. Inną z opcji pozostają prostokątne blaty, które również dłuższą krawędzią umieszcza się od razu przy ścianie. W niewielkiej kuchni królują bryły o kątach prostych, ponieważ zdecydowanie łatwiej jest je ustawić.

Zarówno kwadratowe oraz prostokątne stoły można wybrać w opcji rozsuwanej, co zwiększa praktyczność mebla. Dodatkowo warto zadbać o odpowiednią jakość blatu, który będzie odporny na codzienne kuchenne aktywności takie jak gotowanie, krojenie lub ewentualne zabrudzenia. Stół kuchenny powinien być szybki i łatwy w czyszczeniu oraz bardzo prosty w codziennej pielęgnacji, zwłaszcza w obecnym szybkim tempie życia. Szeroka gama oferowanych na rynku produktów, pozwoli każdemy wybrać mebel dopasowanych do indywidualnych potrzeb użytkownika.