Styl skandynawski w nowoczesnym mieszkaniu

Styl skandynawski w nowoczesnym mieszkaniu

Ostatnimi czasy stanowczo wzrosła popularność stylu skandynawskiego. Łączy on w sobie powrót do natury z nowoczesnymi rozwiązaniami. Jednym z najpopularniejszych trendów w tym stylu jest połączenie salonu z aneksem kuchennym. To świetny pomysł szczególnie dla małych mieszkań lub wręcz przeciwnie – wielkich pomieszczeń, których zaaranżowanie sprawia pewne trudności.

Styl skandynawski – czyli jaki?

Choć popularny, to wciąż niezrozumiany – wiele osób kojarzy samą nazwę tego stylu, jednak nie wie, jak dokładnie wygląda on w mieszkaniach. Styl skandynawski zazwyczaj łączy w sobie trzy kluczowe cechy: ma być prosto, naturalnie i funkcjonalnie. Ma sprawiać wrażenie przestronności, a jednocześnie swego rodzaju skromności. Urządzenie takiego mieszkania nie zawsze jest proste, jednak warto spróbować, chociażby ze względu na to, jak piękny i oryginalny jest to styl.

Przede wszystkim styl skandynawski to jasne i neutralne kolory, naturalne materiały (drewno, kamień) i tkaniny (len, bawełna), a także funkcjonalne, ergonomiczne meble i dodatki. Z pozoru to dość surowy styl, jednak ożywiają go dobrze dobrane dekoracje i akcesoria. Powinny one kojarzyć się z naturą i być utrzymane w spokojnych, nieco przygaszonych kolorach. Połączenie naturalnych wzorów z delikatnymi dodatkami świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach skandynawskich. To wnętrza, które są bardzo przytulne, a więc łatwo się w nich zrelaksować.

Salon skandynawski z aneksem kuchennym

Połączenie salonu z aneksem kuchennym wymaga zazwyczaj dość dużej przestrzeni oraz nieco rozmysłu. Nie jest to łatwe zadanie, jednak jak najbardziej wykonalne. Warto w pewien sposób rozdzielić te dwie przestrzenie, np. kuchennym blatem lub stosując dwa różne sposoby wykończenia podłogi (w salonie panele, w aneksie kuchennym płytki). Przyda się tutaj także wysokiej jakości okap, który pochłonie zapachy powstałe w wyniku gotowania. To bardzo ważne ze względu na to, że w tym samym miejscu znajduje się salon – miejsce wypoczynku, w którym wyraziste zapachy jedzenia są raczej niewskazane.

Projekt mieszkania w Warszawie

Samodzielne stworzenie projektu mieszkania w stylu skandynawskim może okazać się dość trudne. To szczególnie ciężkie wyzwanie, jeśli salon ma zostać połączony właśnie z aneksem kuchennym. Wówczas warto skorzystać z profesjonalnej pomocy i zatrudnić wyspecjalizowanego projektanta. Stolica to miejsce przepełnione architektami, a kompleksowe wykończenia wnętrz Warszawa to popularna fraza wśród nabywców mieszkań. Warto sięgnąć po pomocną dłoń profesjonalisty i oddać swój dom w jego ręce. Z pewnością Cię nie rozczaruje.

Najwyższy standard usług remontowych znajdziesz na stronie https://baltic-interiors.com/wykonczenia-wnetrz-warszawa/.