Barber shop: jak wyróżnić się wśród dużej konkurencji?

Barber shop: jak wyróżnić się wśród dużej konkurencji?

Jednym z najważniejszych atrybutów archetypicznego mężczyzny jest broda. Starożytni Grecy nie traktowali mężczyzn poważnie, jeśli ci nie posiadali zarostu. Moda na posiadanie brody zmieniała się jak w kalejdoskopie. Salony barberskie znane były już w średniowieczu, a udoskonalili je Amerykanie. W ostatnich latach barber shopy wyrastają jak grzyby po deszczu, a chętnych na zapisy do zawodowych barberów jest coraz więcej.

Jeśli przypadkiem jesteś wyuczonym barberem, z umiejętnością czynienia czarów z zarostem i myślisz o założeniu własnego barber shopu, zastanawiasz się pewnie jak wyróżnić się na tle konkurencji. Jak zatroszczyć się o wystrój wnętrza swojego lokalu? Jaka stylówka pociąga mężczyzn? Jaki fotel barberski okaże się tym najlepszym z punktu widzenia klienta?

Barber shopy: coraz bardziej popularne w Polsce

Moda na usługi barberskie przypłynęła do nas ze Stanów Zjednoczonych, jakiś czas temu. Zapuścić brodę nie jest trudno. Za to problematyczne jest zachowanie jej w odpowiedniej kondycji. Ostatnie lata to prawdziwy wysyp miejsc oferujących usługi barberskie. Można w nich zadbać o zarost, zakryć siwiznę pojawiającą się na brodzie, pięknie ją przyciąć. Pamiętamy tę modę, która pojawiła się dosłownie znikąd, na drwala.

Kobiety wręcz oszalały na punkcie brodatego, silnego mężczyzny we flanelowej koszuli. Samemu niezwykle trudno jest uzyskać taki efekt. Jeśli jednak zapiszemy się na wyrównanie i przycięcie zarostu, to uzyskamy upragniony cel. Czekając na swoją kolej, można przejrzeć magazyny branżowe z przykładowymi stylizacjami. Wertując je, możemy wybrać taką, która nam odpowiada. Mało tego, barber shopy oferują kącik relaksu, gdzie możemy wypić świeżo zaparzoną kawę i pogadać tak od serca.

Popularność barber shopów w Polsce wzrasta i naprawdę sporo pojawia się takich miejsc w większych miastach.

Jeśli myślisz o założeniu barber shopu, musisz postarać się o wiele szczegółów, które pomogą ci się wybić ponad konkurencję. Jak to osiągnąć? Cóż, najważniejsza jest odpowiednia stylizacja wnętrza, włączając w to fotel barberski, kolorystykę mebli i elementów, które podkreślą ten klimat.

 Oldschoolowy wystrój przyciąga koneserów

Barber shop nie tylko zapewnia ogarnięcie zarostu i modne jego stylizowanie, ale i przede wszystkim odpowiedni klimat, w którym dobrze czują się mężczyźni. Koneserów przyciągnie oldschoolowy wystrój wnętrza, przywodzący na myśl gabinet golibrody z przełomu XIX i XX wieku. Czym on się charakteryzuje i jak uzyskać taki efekt?

Urządzając swój lokal, zwróć uwagę na kolorystykę. W tradycyjnych gabinetach XIX wiecznych golibrodów dominowała czerwień, granat, turkus oraz kolor musztardowy. Niechaj obicia mebli utrzymane będą w tej właśnie kolorystyce. Styl oldschoolowy to nacisk na pewnego rodzaju rustykalność i meble przywodzące na myśl dawno minioną epokę.

Meble stylizowane na kolonialne czy drewniana konsola będą w sam raz. Proste lustro i stylizowany fotel barberski podkreślą niebanalny charakter twojego lokalu. Nie najgorszym pomysłem jest zainwestowanie w sofy do poczekalni w antykwariacie. Twój klient to człowiek, który doceni archaiczny charakter takiego lokalu. To przede wszystkim koneser, który lubi się poczuć jak bohater westernu zmierzający do salonu golibrody. Niestety musimy uczulić, że istnieje odgórny wymóg co do obić zaimplementowanych mebli. Muszą być wykonane ze skóry ekologicznej. Skupmy się na prawdziwym jądrze barber shopu, czyli na fotelu barberskim. W końcu na nim siedzieć będzie klient i to na nim podda się zabiegom pielęgnacyjnym.

Fotel barberski stylizowany

Urządzając lokal w stylu oldschoolowym, warto, jest postawić na pasujący do całej aranżacji fotel barberski. Rynek wychodzi ci naprzeciw. Szukając w specjalistycznych sklepach z akcesoriami fryzjerskimi, znajdziesz piękne, stylizowane fotele. Przywiodą one skojarzenia z salonami golibrodów z początku XX wieku. Detale takiego fotela są wykonane ze staranną pieczołowitością. Stawiając na takie produkty do swojego barber shopu, nie zawiedziesz się. Nie tylko potęgują uczucie obcowania z gabinetem golibrody z Dzikiego Zachodu, ale i również są dalece funkcjonalne. Oto lista cech występujących w dobrych fotelach barberskich:

  • siedzisko obrotowe
  • regulowany zagłówek
  • obciążenie siedziska (mężczyźni są znacznie tężsi od kobiet. Dobre siedzisko powinno wytrzymywać obciążenie 250 kg)
  • tapicerowane podparcie na nogi
  • ewentualność regulowania fotela do pozycji półleżącej