Narożniki pikowane w stylu glamour czy retro? Jak wykorzystać narożnik pikowany w stylowym salonie?

Narożniki pikowane w stylu glamour czy retro? Jak wykorzystać narożnik pikowany w stylowym salonie?

Meble pikowane były swego czasu bardzo popularne. Moda na nie przeminęła, choć nie na długo – narożniki z pikowaniem znów są na topie i wbrew pozorom mogą odnaleźć się w niejednej aranżacji salonu. Do czego będą pasować?

Czym wyróżniają się pikowane narożniki?

Od wielu lat dużą popularnością cieszą się meble tapicerowane, jakimi są narożniki. Zajmują one wprawdzie więcej miejsca, ale jednocześnie są też bardziej komfortowe. Ich cechą charakterystyczną jest także duża różnorodność stylistyczna. Ich estetyka nadaje pewne ramy w aranżacji i doskonale widać to na przykładzie narożników pikowanych. Są to ozdobne przeszycia na obiciu, które najczęściej kojarzą się nam ze stylem klasycznym. Warto jednak mieć na uwadze fakt, iż obecnie jest tyle sposobów na pikowanie, że meble te z powodzeniem wpasują się do wielu aranżacji, nie tylko glamour czy retro, ale też do tych bardziej nowoczesnych.

Pikowany narożnik w salonie retro

Narożniki pikowane dostępne na meblobranie.pl świetnie pasują do salonów w stylu retro, czyli aranżacji stawiających główny nacisk na powrót do przeszłości. Rzecz jasna jest to wystrój w nowym wydaniu, sięgający po stare i sprawdzone formy, które kiedyś były szalenie modne. Prostym przykładem są meble na podstawie drewnianej z charakterystyczną żyłką wzdłuż tapicerki. Ciekawym wyborem są także narożniki i meble w stylu klasycznych uszaków z licznymi pikowaniami i w najróżniejszych odcieniach kolorystycznych od musztardowego, przez granat, brudny róż, aż po butelkową zieleń.

Pikowany narożnik w salonie glamour

Pikowania zdecydowanie kojarzą się nam także z pewną elegancją, bogactwem i wystawnością. Najczęściej charakteryzują się tym, iż ozdobne przeszycia występują na całej powierzchni obicia, a sama konstrukcja jest bardziej zaokrąglona, a podłokietniki wyższe, często tworząc jedną linię z oparciem. Istotny będzie tutaj także materiał – wnętrza w stylu glamour to najczęściej welur i plusz, a jeżeli chodzi o kolorystykę, sprawdzą się biel, czerń, fuksja czy fiolet. Takie narożniki są mocno zdobione, co widać szczególnie na nóżkach.

Pikowany narożnik w stylu angielskim

Mówiąc o stylu angielskim, najczęściej ma się przed oczami klasyczne puby i bary z pikowanymi siedziskami. Nie inaczej jest w przypadku narożników nawiązujących do tego stylu. Świetnie wpasowują się do takiej aranżacji, tworząc z jednej strony wnętrze eleganckie, z drugiej bardzo przytulne. Meble te zazwyczaj obite są skórą, choć zarówno welur, jak i plusz także się dobrze sprawdzą. Jeżeli chodzi o kolorystykę, pasują tu odcienie pastelowe, jak róż czy błękit, ale też kolory ciemne, choćby brąz lub zieleń.

Pikowany narożnik w aranżacji nowoczesnej

Wbrew pozorom pikowane narożniki doskonale wpasowują się także do aranżacji nowoczesnych salonów. Pomimo pikowań, mają one znacznie prostszą i bardziej surową, minimalistyczną formę. Dodatkowe zdobienia przełamują tę prostotę, sprawiając, że wnętrze z takim narożnikiem staje się automatycznie bardziej przytulne. Najpopularniejsze są obecnie narożniki pikowane w kolorze szarym, który sprawia, że są bardzo uniwersalne i mogą wpasować się do każdego wnętrza. Ciekawie wyglądają także w kolorach białym oraz czarnym.