Dobry pomysł na antyramę

Dobry pomysł na antyramę

O tym, że lubimy oprawiać zdjęcia w ładne ramki wiadomo już od dawna. Człowiek jest taką istotą, że miłość do zdjęć zawsze ma w sobie. Nie wszyscy ją tak mocno eksponują. Jednak każdy ma sentyment do zdjęć, które przypominają o dobrych i fajnych czasach, o dobrych ludziach, których czasami już z nami nie ma. Wiele osób w swoich domach stawia różnego rodzaju ramki. złote, srebrne, białe, pastelowe – w najróżniejszych kolorach. Są z kolei jednak osoby, które zamiast takich ramek wybierają…antyramy. Tak, śmiało można powiedzieć, że takie przeciwności ozdobnych ramek są ogromnie popularne. Chyba nie skłamiemy, jeżeli powiemy, że antyramy są aktualnie jeszcze bardziej rozchwytywane. Warto przyjrzeć się dokładnie takim produktom i sprawdzić, jakie można mieć naprawdę fajne i pożyteczne pomysły na antyramę.

Jedno i dwustronne antyramy

Czy wiecie, jak dokładnie wygląda taka rama – anty? Wyróżniamy dwa ich rodzaje. Pierwsza z nich to dwa szkła przyłożone do siebie ze specjalnymi zatrzaskami, aby nic się nie rozpadało. Drugi rodzaj takiej ramy to szkło oraz płyta MDF z drugiej strony. W sklepach najczęściej można spotkać antyramy jednostronne, z płytą MDF. Jeżeli jednak popatrzycie na różnego rodzaju aukcjach społecznościowych, to na pewno znajdziecie takie ramy dwustronne, które znajdują zastosowanie w wielu miejscach. Pomysły na ich zastosowanie są naprawdę inspirujące i na pewno któryś z powodzeniem będziecie mogli wykorzystać w swoich domach.

Zdjęcia w antyramie?

Pierwszy pomysł na taką szklaną ramę to oczywiście zdjęcia. Możecie do niej wsadzić jedno zdjęcie lub kilka, kilkanaście. Taki rodzaj szklanej ramy to doskonała oprawa do ozdobnych plakatów, jakie macie z dawnych lat. Może macie jakąś cenną zdobycz na której kilkanaście lat temu podpisał się Wasz ulubiony artysta? Wiadomo, z biegiem czasu papier niszczeje i na pewno plakat nie wygląda już jak kiedyś. Warto zabezpieczyć go w takiej ramie, dzięki czemu dalej nie będzie się niszczył. Do tego, jeżeli macie zdjęcie, które wywołaliście w formie plakatu, to możecie je umieścić w takiej ramce. Warto przy tym wspomnieć, że takie szklane ramy dostępne są w różnych rozmiarach. Od najmniejszych, do największych. Możecie wywołać również wiele małych zdjęć i ułożyć w ozdobny kolaż w dużej ramie. Taką jedną ramę będzie Wam łatwiej zawiesić na ścianie, niż kilka mniejszych.

różne rozmiary antyram
Antyramy spotkamy w różnych rozmiarach

Coś innego w antyramie

Dobrym pomysłem na antyramę są również…hasła motywacyjne. Takie plakaty, zdjęcia z motywacyjnymi hasłami to naprawdę wspaniały pomysł na rozwieszenie w swoim domu. Jest to bardzo modny trend, który stosowany jest nawet przez światowe gwiazdy. Do tego, jeżeli dopasujecie odpowiednie kolory do swojej ściany, to zyskacie bardzo ciekawą ozdobę do swoich wnętrz. Jeżeli jednak nie lubicie takich haseł, bo czasem i tak bywa, to śmiało możecie w takiej ramie umieścić obraz flaminga, kaktusa, czy innego pastelowego cuda, które będzie nastrajało Was pozytywnie do działania. W takich ramkach możecie umieścić nawet swoje pamiątkowe dyplomy ze szkoły lub dyplomy podkreślające osiągnięcia Waszych dzieci.

One thought on “Dobry pomysł na antyramę

  1. Czy wiecie, jak dokładnie wygląda taka rama – anty? Wyróżniamy dwa ich rodzaje. Pierwsza z nich to dwa szkła przyłożone do siebie ze specjalnymi zatrzaskami, aby nic się nie rozpadało.

Comments are closed.