Piękna sypialnia w kilku krokach

Piękna sypialnia w kilku krokach

Sypialnia to najważniejsza część każdego mieszkania. Jest to enklawa naszego relaksu, miejsce, gdzie możemy się zrelaksować i odpocząć po ciężkim dniu. Dlatego tak ważne jest, żeby to miejsce wyglądało odpowiednio, było zadbane, wygodne i przytulne, a jednocześnie odwzorowywało nasz styl i gust. Można to zrobić odpowiednio meblując to miejsce – łóżka tapicerowane, kolorowe zasłony, pościel, poduszki i koce, dekoracje na ścianach, toaletka czy fotel do czytania sprawią, że ta część mieszkania nabierze charakteru.

  1. Łóżka tapicerowane
  2. Pościel, poduszki i koce
  3. Kolorowe zasłony
  4. Dekoracje na ścianach

Łóżka tapicerowane

Najważniejsza część sypialni to miejsce do spania. Jednym z bardziej stylowych elementów są łóżka tapicerowane. W zależności od modelu można odpowiednio dobrać stelaż i materac. Jednak całości charakter nadaje tapicerowane wezgłowie. Chroni ścianę przed zabrudzeniem, jest też wygodne do oparcia, kiedy siedzimy na łóżku, a jednocześnie zdobi tą część pokoju. Jedne z ciekawszych modeli można znaleźć tutaj: https://naturestyle.pl/pl/83-lozka-tapicerowane. Jak pokazują dekoratorzy wnętrz – tapicerowane łóżko może być w neutralnych barwach, w stonowanych kolorach, w mocniejszych odcieniach oraz we wzory. 

Pościel, poduszki i koce

Te dodatki mogą małym kosztem odczarować całe pomieszczenie. W sklepach z artykułami wnętrzarskimi można spotkać istną feerię wzorów i kolorów. Podobnie jest z materiałami, z których są wykonane te elementy. Wiele osób łączy pościel na łóżkach tapicerowanych w taki sposób, aby kontrastowały z wezgłowiem i nadawały mu dodatkowy mocniejszy sznyt. Popularnym rozwiązaniem jest też jednakowa kolorystyka.

Kolorowe zasłony

W zależności od tego czy lubimy spać w całkowitych ciemnościach, czy bardziej utula nas do snu delikatne światło z zewnątrz zasłony mogą mieć dwie funkcję. Jedna to stricte ochronna, osłaniająca od zewnątrz, blokująca wścibskie spojrzenia i promienie słoneczne. Druga – to funkcja\ dekoracyjna. Dobrze dobrane zasłony ozdobią ściany i całe wnętrze. Mogą łączyć się kolorystycznie z pościelą.

Dekoracje na ścianach

Dodatki na ścianach takie jak kwiaty, plakaty, obrazy, pamiątki z podróży, zdjęcia czy elementy ręcznie wykonane potrafią wykończyć całe wnętrze. Są to też elementy, które łatwo można wymienić i zmienić wystrój mieszkania przy pomocy kilku  przeróbek lub przestawień. Ciekawą  opcją są także lustra, które jednocześnie odbijają światło i powiększają przestrzeń, w której dużą część zajmuje na przykład łóżko tapicerowane.