Lechuza – doniczki, które inspirują

Lechuza – doniczki, które inspirują

Rośliny są ważnym elementem w aranżacji wnętrz i zewnętrznych powierzchni budynków. Dodają charakteru, oczyszczają powietrze, utrzymują wilgotność i spełniają funkcję terapeutyczną. Ważne jest, by o nie odpowiednio dbać – zapewnić dostateczną ilość światła, wody oraz dobrać odpowiedniej wielkości doniczkę. Ta ostatnia jest niezwykle istotna dla dobrostanu naszych domowych kwiatów i roślin. Znaczenie ma nie tylko jej rozmiar. Również jakość i estetyka, których najwyższe standardy spełniają doniczki Lechuza.

Dobierz donicę do warunków, potrzeb i stylu.

Donice Lechuza to różnorodność modeli – od zabawnych w postaci kolorowych głów, dedykowanych szczególnie dzieciom, poprzez nowoczesne modele typu Canto, Cubico, Rondo, Curviso, Orchidea, czy Deltini, których nazwa nawiązuje do kształtu, aż do prostych skrzynkowych, pasujących zarówno do wnętrz, jak i balkonów, tarasów, czy dachów. Donice przeznaczone na zewnątrz są wykonane z wysokiej jakości tworzywa, odpornego na pęknięcia, złamania i promienie UV. To polipropylen, którego poddano lakierowaniu. Z tego tworzywa, produkowane są też specjalne uchwyty, dzięki którym rośliny w doniczkach możemy zawiesić na barierce lub przymocować do ściany. Bez względu na kształt wszystkie modele donic Lechuza posiadają specjalny system nawadniający, zintegrowany z donicą, który pozwala na gromadzenie zapasów wody na dnie donicy i samodzielne pobieranie jej przez roślinę, a to oznacza rzadsze jej podlewanie. Można zdecydować się na wersję „all inclusive”, czyli dodatkowo wkład wewnętrzny, wskaźnik poziomu wody, knot podciągający wodę oraz substrat LECHUZA-PON.

Doniczki, które cieszą, uczą i bawią

Dla małych ogrodników modele OJO są donicami, które potrafią zaszczepić w dzieciach pasję do roślin, a także nauczyć, jak odpowiednio o nie dbać. Doniczki o wyglądzie PAY MOBIL spełniają swe edukacyjne zadanie dzięki systemowi nawadniającemu Lechuza. Duże oczy na doniczce nie są tylko elementem dekoracyjnym. Wskazują one na poziom wody w zbiorniku. Kiedy zmieniają kolor na intensywnie niebieski, zbiornik jest pełny. Obserwacja zmieniających się kolorów dużych oczu jest częścią odpowiedniej pielęgnacji rośliny. W ten zabawny sposób dzieci uczą się jak to robić. Doniczki OJO zapewniają też zabawę – można łatwo wymienić część donicy, którą jest kolorowa fryzura. Oczywiście i te modele są nietłukące, wytrzymałe i odporne na UV. Większa delikatność polecana jest raczej przy pielęgnacji roślin.

Rośliny w donicach Lechuza to idealne połączenie

Wytrzymałość materiału sprawia, że  doniczki Lechuza są odpowiednie do wnętrz i na zewnątrz. Specjalny system nawadniający ułatwia pielęgnację roślin, a nowoczesny design zapewnia zachowanie walorów estetycznych różnego typu pomieszczeń. Można zatem powiedzieć, że doniczki Lechuza pasują wszędzie i każdemu.