Jak wybrać idealny kolor bramy garażowej?

Jak wybrać idealny kolor bramy garażowej?

Z biegiem lat większość rzeczy poszła do przodu, a to z pewnością dotyczy projektowania bram garażowych. Być może jednym z najbardziej ekscytujących wydarzeń jest niemal nieograniczony wybór opcji kolorystycznych w branży. Tak, minęły już czasy, kiedy byliśmy ograniczeni do zaledwie kilku tradycyjnych kolorów.

Teraz wydaje się, że jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia, zwłaszcza, że niektórzy producenci oferują malowanie proszkowe w dowolnym kolorze RAL lub BS – więc dosłownie mówimy o 1000 kolorów! Oznacza to, że możesz wybrać bramę garażową, która jest w idealnym odcieniu Twojego ulubionego koloru, czy to niebieskiego, zielonego, szarego, czerwonego, różowego… rozumiesz. Jeśli jesteś niezdecydowany lub czujesz się trochę przytłoczony ogromem wyboru, wymyśliliśmy kilka wskazówek, które pomogą Ci zawęzić opcje:

Dopasowanie

To nadal jedna z najbardziej popularnych opcji dla wielu właścicieli domów. I nie bez powodu. Dopasowanie bramy garażowej do drzwi i okien nada Twojemu domowi schludny, spójny wygląd. Co więcej, wiele z najpopularniejszych obecnie kolorów ram okiennych, w tym biały, czarny i antracytowy, jest dostępnych jako standardowy wybór kolorów u niektórych producentów bram garażowych.

Dzikość drewnianych wzorów

Brama garażowa z efektem drewna ma w sobie coś z nowoczesnej elegancji. Również w tym przypadku jest to doskonały wybór dla domów z dębowymi lub mahoniowymi oknami i drzwiami, a możliwe, że uda się nawet znaleźć idealne dopasowanie. Nowością jest wprowadzenie faktur drewnopodobnych w nietradycyjnych “kolorach drewna”. Być może podążając za trendem kompozytowych drzwi wejściowych, niektórzy myślący przyszłościowo producenci bram garażowych oferują faktury drewnopodobne w ponad 40 kolorach. Jeśli drewnopodobny wzór jest dla Ciebie, brama garażowa z takim wykończeniem będzie wyglądała jak z wyższej półki i zapewni teksturowany styl.

Postaw na nowoczesność

Bramy garażowe rolowane i segmentowe to jedne z najbardziej zaawansowanych konstrukcji w branży. Płynna automatyka i nowoczesne opcje sterowania łączą się, tworząc kompletny pakiet w stylu bramy garażowej i wygody. Jeśli chcesz, aby Twoja brama garażowa wyglądała równie elegancko jak działa, łatwo osiągniesz to dzięki wyrazistym kolorom. Pomyśl o żywych błękitach i zieleniach, kremowych neutralach lub zachwycających paletach czerni i szarości. Oferta: https://monirol.pl/rolety-zaluzje-markizy-bramy-katowice/

Kolorowa klasyka

Śmiałe, nowoczesne kolory mogą stanowić prawdziwe oświadczenie, ale czasami wybór bardziej tradycyjnego wykończenia może mieć ten sam efekt, zwłaszcza jeśli masz szczęście mieszkać w zabytkowej nieruchomości. Czarny, granatowy i biały pozostają najpopularniejszymi kolorami drzwi wejściowych, a niebieski jest uważany za kolor, który najprawdopodobniej zwiększy wartość Twojego domu. To samo dotyczy bram garażowych, może nawet bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę, jak wiele miejsca zajmują one na zewnątrz domu. Wybór spośród tradycyjnych odcieni kolorów z pewnością doda Twojemu domowi ponadczasowej elegancji.

Podążanie za modą

Chociaż wygląd zewnętrzny jest mniej podatny na przelotne trendy w projektowaniu, możesz zauważyć zmianę w popularnych kolorach podczas okresu użytkowania bramy, zwłaszcza jeśli zainwestowałeś mądrze (zobacz nasz blog o wyborze wysokiej jakości bramy garażowej). Piękno niektórych bram rolowanych i segmentowych oznacza możliwość aktualizacji kurtyny lub paneli, bez konieczności wymiany ramy lub drogiego silnika i mechaniki.