Jak urządzić salon w stylu skandynawskim?

Jak urządzić salon w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski stał się w dzisiejszych czasach pewnym fenomenem, który podyktował zupełnie nowe kierunki pod względem wystroju wnętrz. Absolutnie nie ulega wątpliwości, że styl ten obecnie sięga bardzo daleko poza samą Skandynawię, gdyż jego unikalny, bardzo interesujący charakter podbił serca milionów fanów z całego świata. Można powiedzieć, że meble w stylu skandynawskim stały się standardem dla wielu domów, także u nas, w Polsce. To zrozumiałe, że każdy chciałby przynajmniej spróbować nadać swoim wnętrzom podobny charakter, dlatego podejścia do imitacji skandynawskiego wystroju są aż nadmiernie częste. Takie próby zazwyczaj jednak kończą się fiaskiem, gdyż aby urządzać wnętrz w stylu skandynawskim, najpierw trzeba go po prostu poczuć!

Na co składa się styl skandynawski i co go wyróżnia?

Salon w tylu skandynawskim nigdy nie stałby się tak popularnym rozwiązaniem, gdyby nie jego unikalność. Wystrój ten stanowi naturalny pomost pomiędzy nowoczesnością w postaci minimalizmu i praktyczności a tradycyjną przytulnością, której tak bardzo brakuje we współczesnych wnętrzach. Co więcej, styl skandynawski wyróżnia się także bardzo interesującym podejściem do kolorystyki i aranżacji przestrzeni, dlatego podczas pierwszego kontaktu z nim można czuć się nieco zagubionym.

Rozwiązaniem tego problemu jest staranne dobieranie poszczególnych elementów wyposażenia, z uwzględnieniem zarówno pozostałych mebli, jak i ogólnego zamysłu, którym kierujemy się podczas pierwszych zakupów. Przydatny może okazać się tu sklep meblowy Bimeble24, który nie tylko zapewnia sprzęt o najwyższej jakości, ale także dołącza do poszczególnych pozycji w katalogu stosowne porady i wskazówki dotyczące prawidłowego wkomponowania wybranych mebli w przestrzeń mieszkania. Dobrym przykładem jest tutaj popularny narożnik Antonio, który często staje się centralnym elementem całego salonu.

Następnie, warto poruszyć kwestię kolorystyki, z jaką wiąże się salon w stylu skandynawskim. Dobór odpowiednich barw jest pod tym względem niezwykle istotny – zdają sobie z tego sprawę nawet sami sprzedawcy jak sklep meblowy Bimeble24. Mianowicie, kolory dominujące w skandynawskich wnętrzach są raczej mało intensywne, a wręcz pastelowe. Pomimo tego, nie można uznać je za wyblakłe – jest to idealny balans pomiędzy świeżością a umiarkowaniem. Bardzo ważne jest tu także oświetlenie, gdyż powinno być możliwie neutralne.

Centralny punkt salonu – narożnik Antonio

Doświadczeni projektanci wnętrz wiedzą, że każdy salon potrzebuje swojego rodzaju „serca”. W ramach stylu skandynawskiego zazwyczaj jest to kanapa. Wysokiej jakości narożnik Antonio powinien spisać się tu co najmniej zadowalająco, gdyż jego lekka i solidna konstrukcja świetnie skomponuje się z pozostałym wyposażeniem pomieszczenia. Tego typu narożnik w swojej ofercie ma sklep meblowy Bimeble24, dlatego warto bliżej przyjrzeć się jego asortymentowi – znajduje się tam wiele produktów, dla których z pewnością znajdzie się zastosowanie w klasycznym, skandynawskim salonie!