Dlaczego obrusy szydełkowe pasują do współczesnych wnętrz?

Dlaczego obrusy szydełkowe pasują do współczesnych wnętrz?

Ręcznie szydełkowane obrusy od zawsze zdobiły stoły w domach naszych dziadków. Wykonywane z niezwykłą starannością i dbałością o detale dzieła przekazywano następnym pokoleniom. Teraz wracają do łask, ponieważ są wyjątkowym elementem dekoracyjnym. Z jednej strony nawiązują do tradycji, z drugiej pozwalają przełamać minimalistyczny chłód. Dowiedz się, dlaczego obrusy szydełkowe nadal odnajdują się we wnętrzach, nawet tych najbardziej nowoczesnych.

Obrusy szydełkowe zapewnią odrobinę tradycji w Twoim salonie

Pamiątki po dziadkach, w tym obrusy szydełkowe, stanowią wyjątkowej urody dodatek. Każdy tego rodzaju przedmiot można ciekawie zaaranżować także w nowoczesnych wnętrzach. Dzięki nim wyróżnisz się na tle innych i to w niebanalny sposób. Jeśli nie masz historycznych obrusów, możesz z łatwością wybrać nowy wzór do swojego salonu. Co ciekawe, tego rodzaju ozdoby sprawdzają się świetnie w jadalni, ogrodzie i na stole dziennym. Z pewnością możliwość dopasowania do wystroju i swoich wnętrz zwiększa szansę na spektakularny efekt.

Moda na vintage skłania do wyboru obrusów szydełkowych

Powodem, dla którego warto zdecydować się na obrusy szydełkowe, jest moda na styl vintage. Wszystko, co pochodzi sprzed minionej dekady lub dwóch stale powraca do łask. Obrusy szydełkowe, ponieważ dostępne są w kilku rozmiarach, znakomicie się w ten nurt wpisują. Wystarczy delikatna serweta, by nadać pomieszczeniu wyjątkowego charakteru. A jeśli do tego dołączysz kilka sprzętów, jak charakterystyczne dla epoki PRL krzesło czy stół, z pewnością będziesz zachwycony. Drewniane elementy mebli współgrają z bieżnikami w drobny wzorek. Obrusy i serwety dostępne są w różnych kolorach, dzięki czemu mogą być mniej lub bardziej rzucającymi się w oczy dodatkami. Warto podkreślić, że ich zaletą jest ochrona blatów przed zarysowaniem.

Rękodziełem warto się chwalić – obrusy szydełkowe ponadczasową dekoracją

Makramy, łapacze snów, tworzone na szydełku koszyczki i powstające na drutach dywany… możliwości na twórczą pracę jest sporo. Każdy, kto lubi tego rodzaju dodatki, może spróbować swoich sił i przekonać się, jaką satysfakcję daje rękodzieło. Jeśli jednak niekoniecznie odnajdujesz się twórczo, możesz podobne rzeczy zamówić. Znawcy tematu stają na wysokości zadania. Wystarczy jeden rzut oka na obrusy szydełkowe dostępne w sklepie De Home, by mieć pewność, że powstają w rękach profesjonalistów. Polskie wzornictwo i poszanowanie dla tradycji może teraz znaleźć swój nowy dom. Twój dom.