System AVENIR do garderoby o otwartej konstrukcji

System AVENIR do garderoby o otwartej konstrukcji

Kolekcja mebli AVENIR stworzona przez polską firmę ABM powstała z myślą o wyposażeniu sklepów. Jednak jej zastosowanie wybiega o wiele dalej. Kompozycja metalu i drewna świetnie wpisuje się w nowoczesny design chętnie korzystający z naturalnych propozycji. Przekonajmy się, jak ten system do garderoby prezentuje się w domowej przestrzeni.

Udane inspiracje dawnym designem

Trendy od zawsze chętnie inspirują się pomysłami z poprzednich dekad. Ostatnio możemy zauważyć powrót do lat 90. Oczywiście nie mówimy tu o klasycznej meblościance czy skórzanej sofie. Chodzi raczej o łączenie dawnych pomysłów z nowymi. Zamiłowanie do drewna w latach 90. można na przykład połączyć z nowoczesnym chłodem metalu. Otrzymujemy w ten sposób intrygujący mebel, gdzie przytulność drewna konkuruje z surową konstrukcją.

O jakim drewnie mówimy? W tym przypadku jest to jesion – twarde, jasne drewno, ze słojami o zróżnicowanych, przenikających się odcieniach. Widoczne przejścia powodują, że odcień jest ciekawy, a każdy wzór niepowtarzalny.

Z kolei metalowe elementy wybierzemy w kolorze białym lub czarnym. Dzięki temu dostosujemy odcień do wnętrza. Możemy grać kontrastem, do jasnego wnętrza dobierając czarny metal, lub na odwrót.

Garderoba zgodna ze stylem domowników

Przestrzeń garderoby powinna odpowiadać charakterowi jej właściciela. System do garderoby AVENIR spodoba się osobom, które lubią podziwiać swoją szafę. Otwarta konstrukcja wymaga utrzymywania porządku, dlatego sprawdzi się u miłośników ładu i mistrzów segregowania ubrań. Pięknie skomponowana garderoba, ułożona według kolorów lub rodzajów ubrań zrobi wrażenie na gościach.

Meble modułowe do garderoby z tej kolekcji składają się z gondoli na kółkach do zawieszania ubrań, modułów przyściennych z półkami, lad, stołów oraz szafek. Dzięki temu system meblowy AVENIR możemy skomponować według własnego pomysłu.

Zaczynając od gondoli, do wyboru mamy wersję o różnych rozmiarach, mniej lub bardziej rozbudowaną. Wszystko zależy od wielkości naszej kolekcji oraz pomieszczenia. Możemy wybrać gondolę, która oprócz standardowego miejsca na wieszaki, posiada także półki. W tym wypadku zyskamy miejsce na ułożenie butów czy torebek.

system meblowy avenir

Dzięki drążkom będziemy mogli ułożyć ubrania, jak tylko chcemy, na przykład bokiem. Mamy tu miejsce na własną inwencję. Na przykład jeden drążek możemy wykorzystać na powieszenie letniego kapelusza czy ulubionej, efektownej torebki. Takie detale robią sporą różnicę we wnętrzu, nadając niepowtarzalny charakter i pokazując duszę właściciela.

Regały przyścienne AVENIR z półkami dobierzemy w odpowiadającej nam ilości, w zależności od wielkości ściany. Takie regały to oszczędność miejsca, przy niepowtarzalnej estetyce. Moduły różnią się od siebie w zależności od umieszczenia półek. Mamy regały z półkami u samej góry, tylko u dołu lub mieszane. Ilość konfiguracji jest spora, dlatego tak naprawdę wybór zależy od naszego gustu.

Oryginalnym rozwiązaniem są także kwadratowe kostki.

Umieścimy w nich akcesoria dekoracyjne. Pole do zagospodarowania kostek ogranicza tylko nasza wyobraźnia. Mogą to być na przykład ramki ze zdjęciami, ozdobne figurki, świece czy kwiaty doniczkowe.

Na sam koniec wspomnijmy też o stołach, ladach i szafkach. Wszystkie te meble łączy jedno – stanowią dopełnienie dekoracyjne i miejsce na położenie przedmiotów stojących, na przykład butów, torebek czy pojemników z biżuterią. Zastosowanie tworzymy sami, bez ograniczeń.