Pufa otwierana. Praktyczne rozwiązanie do przechowywania w domu

Pufa otwierana. Praktyczne rozwiązanie do przechowywania w domu

Jeśli jesteś właścicielem mieszkania w kamienicy, budynku wielorodzinnym lub w bloku –
z pewnością mierzysz się z dość powszechnym problemem braku dodatkowego miejsca do przechowywania w domu. Na szczęście jest na to rada! Meble wielofunkcyjne, na przykład otwierana pufa – jest idealnym przykładem wyposażenia, którym w takiej sytuacji powinieneś się zainteresować!

Mały metraż mieszkania, a kwestia przechowywania przedmiotów codziennego użytku

Przechowywanie w domu przedmiotów codziennego użytku nierzadko stanowi dość poważny problem. Mieszkania, których metraż nie jest zbyt duży, zapewniają niestety ograniczone możliwości w tym zakresie. I choć właściciele takowych starają się urządzać je w sposób funkcjonalny, każde dodatkowe miejsce przeznaczone do przechowywania poduszek, pledów czy koców – jest na wagę złota.

Na ogół do mieszkania przydzielona jest własna, zazwyczaj jednak niewielka piwnica lub strych, o ile lokal znajduje się na najwyższym piętrze budynku. We wskazanych pomieszczeniach można przetrzymywać nieco większe i rzadziej używane przedmioty, na przykład walizki podróżne. W rozkład poszczególnych mieszkań bardzo często wkomponowana jest też jakaś skrytka lub jak ma to miejsce w mieszkaniach z lat 70-tych i 80-tyc, tak zwany pawlacz. Są to idealne kryjówki na rzeczy używane na co dzień, typu żelazka lub suszarki na pranie.

Co jednak zrobić z przedmiotami, z których korzystamy nieustannie? Mimo, że takowe na ogół są dość małe, w większych ilościach zajmują już dużo miejsca! Poza wydzielonymi pomieszczeniami, czyli spiżarniami, piwniczkami lub strychami – pozostaje też możliwość zainwestowania w meble wielofunkcyjne. Pufa otwierana, łóżko kontynentalne lub masywna zabudowa kuchenna – przykładów takich mebli jest mnóstwo!

Meble wielofunkcyjne – otwierane pufy, czyli uniwersalny dodatek do każdego pomieszczenia

To, w jaki sposób planujesz urządzić mieszkanie, ma ogromny wpływ na to, z jakich dodatków i mebli powinieneś skorzystać. Inaczej urządza się przecież dom w stylu modern classic, inaczej mieszkanie w stylu skandynawskim i inaczej przestrzenie w stylu współczesnym.

Przykładowo, minimalizm nie lubi przepychu i zbyt wielu mebli. Wnętrza loftowe kochają za to surowe ściany w postaci cegieł czy betonu. W kuchni inspirowanej minimalistycznym nurtem, nie będą więc dobrze prezentowały się meble w zabudowie sięgającej sufitu. Industrialno-loftowe wnętrza, których cechą charakterystyczną są mocno wyeksponowane ściany, też nie polubią się z masywną zabudową. W każdym innym mieszkaniu podwójne szafki górne prezentują się jednak fantastycznie i zapewniają mnóstwo dodatkowego miejsca. 

Eleganckie wnętrza w stylu współczesnym lub modern classic kojarzą się z marmurowymi wykończeniami, szklanymi dodatkami czy wysokiej jakości tekstyliami. Stoliki lustrzane na mchome.pl są idealnym przykładem tego, jak w prosty i szybki sposób domowemu salonowi można nadać luksusowego wyrazu. W tym samym sklepie można kupić też wielofunkcyjne wyposażenie w stylu glamour, które zapewnia dodatkowe miejsce do przechowywania. Pikowane, otwierane pufy są idealne do tego, by chować w nich koce lub pledy. Ich przewaga nad pozostałymi, wielofunkcyjnymi meblami polega na tym, że nie są duże. Można je ustawić w każdym pomieszczeniu, zyskując tym samym dodatkowe miejsce do przechowywanie i praktyczny dodatek.

Na wskazanych przykładach lista wielofunkcyjnych mebli się jednak nie kończy. Wśród innych propozycji można znaleźć łóżka kontynentalne, a więc modele z pojemnikami na pościel czy stoliki z dodatkowym miejscem do przechowywania pod blatem. Kluczowym jest jednak umiejętne dobranie wyposażenia do stylu, w jakim mieszkanie jest urządzone!