Nawet nie wiesz, ile możesz zarobić na zbędnych przedmiotach

Nawet nie wiesz, ile możesz zarobić na zbędnych przedmiotach

Wielu z nas zna to z autopsji. Remont, przeprowadzka, konieczność przewiezienia wielu przedmiotów z jednego miejsca, do drugiego. W takich okolicznościach bardzo często okazuje się, że ilość posiadanych bibelotów, antyków, starych mebli jest znacznie większa, niż początkowo się tego spodziewaliśmy. Upchanie wszystkiego do pojazdu, którym transportujemy istotne rzeczy, jest możliwe, ale niepotrzebne. Zbędne szafki, biurka, krzesła, które do tej pory przechowywaliśmy w piwnicy czy garażu mogą stanowić poważny dylemat. Co z nimi zrobić? Wyrzucić je? A może zabrać ze sobą? Idealnym rozwiązaniem byłoby je sprzedać szybko i bez zbędnych problemów. Ale czy to możliwe?

Czy aby na pewno ktoś chciałby je kupić?

W końcu kto chciałby korzystać z zakurzonych krzeseł czy biurka, które przez 3 lata stało na strychu, albo z fragmentu meblościanki, pamiętającej jeszcze bardzo dawne czasy? Wystawienie przedmiotów na portale aukcyjne byłoby kolejną stratą czasu, wiążącą się ze żmudnym oczekiwaniem na zwycięzcę licytacji. A przecież zależy nam, aby jak najszybciej pozbyć się nieużywanych już mebli. Z drugiej zaś strony sporządzanie ogłoszenia na portalach społecznościowych, albo wysyłanie formularza do gazet z ogłoszeniami, wiąże się dokładnie z tym samym – koniecznością długiego oczekiwania na kupca. I tym sposobem dochodzimy do sytuacji patowej. Jesteśmy przekonani, że naszych rzecz nie kupi nikt, a jeśli brać pod uwagę czas oczekiwania, całkowicie rezygnujemy z chęci ich sprzedania. Decydujemy się na wyrzucenie mebli na śmieci.

To błąd. Po co wyrzucać pieniądze w błoto?

A co, gdyby istniało miejsce, w którym sprzedawałoby się niepotrzebne szafki, stoliki, czy zestawy ogrodowe w prosty i szybki sposób? Portal, na którym dodawanie ogłoszeń jest łatwe i intuicyjne? Strona, na której nie ma problemów technicznych i na której można wystawić wszelkie zbędne meble w mgnieniu oka? Serwis, na którym ogłoszenia posegregowane są zgodnie z przeznaczeniem, a cały proces dodawania jest całkowicie darmowy? Z pewnością byłoby to coś, co w dużej mierze przyczyniłoby się do zmiany naszej decyzji. Okazuje się, że takie miejsce istnieje. Jest to nowy serwis ogłoszeniowy Pokato.pl, w którym znajdziemy m.in. ogłoszenia meble używane. To nie tylko szansa pozbycia się zbędnych przedmiotów w ekspresowym tempie, ale także możliwość zakupienia tanich, ładnych mebli, które będą mogły odpowiednio wkomponowywać się w domową aranżację.

Ile konkretnie jestem w stanie zarobić na sprzedaży zbędnych mebli?

Stare łóżka, sofy, mebelki po dzieciach – z pozoru bezwartościowe i niepotrzebne przedmioty – mogą jednak w pewnym stopniu podreperować nasz budżet. Sprzedając zestaw mebli, sofę oraz np. biurko można zarobić od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Wszystko zależy od stanu i wyglądu przedmiotów, ustalonej ceny oraz liczby chętnych, przeglądających ogłoszenie. To także możliwość zyskania czegoś więcej. Sprzedając i kupując meble używane bezpośrednio przyczyniamy się do poprawy stanu środowiska. Warto zatem zdecydować się na taki krok i zadbać o ochronę środowiska, w którym żyjemy. Warto, nawet jeśli mielibyśmy sprzedawać jedynie krzesło za kilkadziesiąt złotych.