Meble ogrodowe w duńskim stylu czyli relaks w stylowej przestrzeni.

Meble ogrodowe w duńskim stylu czyli relaks w stylowej przestrzeni.

Styl duński często określany jest mianem przytulnego minimalizmu. Charakteryzuje go stonowana kolorystyka, proste kształty, a także uniwersalne i ponadczasowe rozwiązania, które łączą w sobie walory wizualne oraz funkcjonalność. Wszystko to jest zachowane w przyjemnej dla oka formie, dzięki czemu wnętrza bliskie sercom Duńczyków wyróżniają się niezwykłą przytulnością, pozwalając na relaks i ukojenie nerwów po pełnym obowiązków dniu.

Prostota w eleganckim wydaniu

Mimo że Dania jest najmniejszym z nordyckich krajów, już dawno wypracowała swój indywidualny i cieszący się niezwykłym uznaniem także w innych państwach styl aranżacji. Ma on wiele cech wspólnych z również popularnym stylem skandynawskim, jednak meble duńskie stanowią idealny obraz określenia “less is more”, czyli “mniej znaczy więcej”.

To niezwykłe połączenie praktycznych zastosowań oraz estetyki na najwyższym poziomie. Tworząc w stylu duńskim należy pamiętać o kilku bardzo istotnych kwestiach, a jedną z nich jest nieprzesadzanie z dodatkami. Nie znaczy to jednak, że w pomieszczeniach zaprojektowanych w znanym i lubianym przez Duńczyków stylu nie ma miejsca dla elementów dekoracyjnych. Ciepłe tekstylia, wełniane bądź lniane dywany, proste świeczniki oraz ozdoby utrzymane w jasnych barwach (beże, odcienie złamanej bieli, szarości) sprawdzą się w takich wnętrzach doskonale. 

Wymarzona strefa relaksu w duchu hygge

W stylu duńskim można urządzić nie tylko przytulny pokój dzienny, sypialnię, jadalnię czy inne pomieszczenie o charakterze mieszkalnym. Coraz większym zainteresowaniem wśród miłośników prostoty i elegancji cieszą się meble ogrodowe w duńskim stylu, pozwalające na relaks w stylowej przestrzeni. Proste formy, kolory natury oraz przyjemne dla oka i w dotyku materiały sprawiają, że wszelkie aranżacje – również te na zewnątrz – mogą cieszyć walorami wizualnymi, a jednocześnie zachwycać niezwykłą funkcjonalnością.

Wśród interesujących propozycji duńskich mebli ogrodowych można znaleźć między innymi eleganckie stoliki, które są absolutnym “must have” podczas tworzenia miejsca idealnego na poranną kawę pitą w ulubionym miejscu na tarasie, balkonie czy ogrodzie. Proste linie, stylowy design oraz wysokiej jakości materiały to cechy charakteryzujące również liczne meble wypoczynkowe – krzesła, fotele czy sofy.

Dzięki nim bez wątpienia uda się stworzyć w pełni komfortową, nowoczesną przestrzeń wypoczynkową, bogatą w elementy wyposażenia nie tylko pozytywnie zaskakujące wyjątkowym designem, ale również trwałością i odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne. 

Hygge to duńskie słowo, które oznacza wygodę, komfort, a także przytulność. Jest używane w celu określenia osiągnięcia stanu wewnętrznej równowagi i bezpieczeństwa. Tymi słowami z pewnością także będzie można określić kącik ogrodowy wypełniony meblami zaprojektowanymi w duńskim stylu.