Dlaczego decydujemy się na meble z drewna

Dlaczego decydujemy się na meble z drewna

W klasycznych, amerykańskich filmach, szczególnie tych, które dotyczą spraw sądowych, w których głównymi bohaterami są prawnicy, widzimy, jak wyglądają ich gabinety. To często bardzo klasyczne wnętrza, w których dominują drewniane meble. Najczęściej widzimy biurko, często bardzo atrakcyjne, z różnymi rzeźbionymi elementami. W tle dostrzec możemy pokaźną bibliotekę i trudno nie zauważyć, że i wszystkie książki, jakie widzimy, stoją na drewnianych półkach. To są oczywiście ich miejsca pracy, a w tego typu produkcjach, najczęściej zabiera się widzów na sale rozpraw. Nie wiadomo więc, czy wybór mebli drewnianych, ma podnieść prestiż gabinetu, czy też takich samych wyborów dokonują oni we własnych domach.

Oczywiście filmy są fikcją i trudno na ich podstawie wyciągać daleko idące wnioski. Jednak jeżeli mówimy o filmach, które rozgrywają się w realistycznych wnętrzach, to rzeczą naturalną jest, że autorzy starają się jak najlepiej oddać realia. Co innego fantastyka, kiedy mogą sobie tutaj pozwolić na dużą dowolność. Jednak poza tą konwencją, wnętrza nie zaskakują jakąś oryginalnością. Raczej starają się oddać faktyczny stan. Dlatego też pytanie, czy prywatne mieszkania adwokatów, mają podobny wystrój, jak ich gabinety wcale nie wydaje się być pytaniem abstrakcyjnym. A idąc dalej, warto się zastanowić, co wpływa na to, że decydujemy się na drewniane meble w naszych mieszkaniach?

Drewniane blaty

Odpowiedzi na to jest kilka. Na pewno wpływ na to maja nasze korzenie i to gdzie i w jakim domu się wychowaliśmy. Jeżeli w otoczeniu drewnianych mebli, to bardzo możliwe, że również będziemy ich szukać, meblując nasze mieszkanie. Jeżeli byliśmy świadkami, kiedy w naszym rodzinnym domu, zastanawiano się czy drewniane blaty są najlepszym rozwiązaniem w kuchni, to na pewno w przyszłości ta argumentacja będzie nam towarzyszyć, chociaż niekoniecznie będzie decydować o naszych wyborach. Jednak, co by nie mówić, całkiem możliwe, że będziemy rozważać takie rozwiązanie.

Kwestia ceny

Innym czynnikiem jest oczywiście kwestia ceny. Finanse przecież, nasz stan portfela, to jeden z podstawowych rozgrywających w takich sytuacjach. Wydaje się, ze bylibyśmy skłonni wybrać tutaj model optymalny, to znaczy taki, który bez względu na zasobność portfela – będzie nie tylko racjonalny, ale również korzystny. Jeżeli będziemy się tym interesować, to zapewne dotrze do nas i taka opinia, że nawet jeżeli wybór mebli z drewna jest nieco droższym rozwiązaniem, to jednocześnie będziemy wiedzieć, że to tylko pozorna przeszkoda. Tak naprawdę, wybór drewnianych parapetów, paneli, stołu kuchennego jest wyborem trwalszym, a często nawet pokoleniowym. To znaczy, że meble z drewna mogą służyć nie tylko nam, ale i naszym dzieciom i wnukom. A jeżeli tak, to sprawy finansowe zaczynają tutaj nabierać zupełnie innego wymiaru.

Stąd powodów zapewne jest wiele, dla których podejmujemy takie, a nie inne decyzje co do tego, jak nasze pomieszczenia będą wyglądały. Jedno jest pewne, że warto poświęcić temu trochę czasu i rozważać wybór, biorąc pod uwagę wiele danych. Im więcej, tym nasz wybór będzie korzystniejszy, a my spokojniejsi. Jak to mówią – od przybytku głowa nie boli, a od przybytku merytorycznych informacji tym bardziej nie szkodzi.