Zabiegi, których nie warto wykonywać samemu w domu

Zabiegi, których nie warto wykonywać samemu w domu

Depilacja laserowa i “wampirzy lifting” osoczem bogatopłytkowym to jedne z najpopularniejszych metod medycyny estetycznej. Depilacja laserowa wykonywana jest w gabinecie kosmetycznym przez wykwalifikowaną kosmetyczkę/kosmetyczkę przy użyciu profesjonalnego sprzętu pod okiem lekarza. Laserowe odmładzanie skóry i usuwanie blizn z kolei znane są od wielu lat. Zabiegi wykonywane nowoczesnymi laserami frakcyjnymi polegają na kontrolowanej i precyzyjnej perforacji skóry, dzięki czemu pomiędzy mikroporami pozostaje nieuszkodzona skóra.Warto wspomnieć również, że obecnie dla osób, które obecnie remontują dom lub mieszkanie mamy atrakcyjna promocje na zabiegi medycyny estetycznej.

Depilacja laserowa Warszawa

Depilacja laserowa to metoda polegająca na wykorzystaniu depilatorów, wosku lub zwykłych maszynek do golenia w celu zastąpienia tradycyjnej depilacji mechanicznej. Zabieg depilacji laserowej wykorzystuje laser, który wytwarza wiązkę światła, aby zniszczyć wszelkie włosy w kontakcie ze skórą, wychwytując melaninę w cebulce, dzięki czemu włosy wydają się ciemne. Melanina pochłania światło lasera, nagrzewa je i powoduje nieodwracalne uszkodzenia.

Dzięki działaniu wiązki laserowej włosy ulegają całkowitemu zniszczeniu, dlatego zabieg depilacji laserowej nazywany jest depilacją trwałą. Oprócz lekkiej depilacji – jest to najskuteczniejszy sposób na usunięcie niechcianego owłosienia. Dotychczas zabiegi depilacji laserowej można było wykonywać tylko w profesjonalnych salonach kosmetycznych, teraz można znaleźć głowice laserowe do depilacji na co dzień.

Ze względu na swoją nieinwazyjność zabieg depilacji laserowej może być wykonywany na dowolnej części ciała, która powoduje dyskomfort z powodu nadmiernego owłosienia. Najczęstsze zabiegi laserowe to: nogi, ramiona, pachy, okolice bikini i twarz. Coraz większą popularnością cieszy się również depilacja laserowa na tułowiu, brzuchu i plecach – te obszary są szczególnie ważne dla mężczyzn.

Depilacja laserowa jest najlepsza dla osób o jasnej karnacji i ciemnych włosach. Dzieje się tak, ponieważ kontrast pigmentu ułatwia celowanie lasera we włosy, podrażniając mieszek włosowy i osłabiając go. Osoby o ciemnej karnacji lub jasnych włosach mogą potrzebować większej ilości zabiegów i mogą zaobserwować większy odrost włosów.

W przygotowaniu do depilacji laserowej należy najpierw znaleźć odpowiedniego eksperta, czyli kosmetyczkę z kwalifikacjami i sprzętem wymaganym do wykonania tego zabiegu. Wszystko odbywa się pod nadzorem lekarza. Z tego powodu warto zasięgnąć opinii innych osób, które przeszły już zabiegi depilacji laserowej, oraz zapoznać się z opiniami konkretnych salonów/instytucji kosmetycznych, które będą leczone na różnych forach internetowych.

Głównymi przeciwwskazaniami do stosowania depilacji laserowej są ciąża i laktacja. Ponadto stanami wykluczającymi możliwość laserowego usuwania zbędnego owłosienia są: rozległe oparzenia skóry, łuszczyca, leukoplakia, cukrzyca, padaczka, koagulopatia, stosowanie kremów i maści na bazie retinolu oraz przyjmowanie preparatów na bazie ziół światłoczułych (np. nagietek ).

Osocze bogatopłytkowe – czym jest?

Połączenie laserowego odmładzania skóry i osocza bogatopłytkowego może przynieść lepsze i szybsze efekty odmładzania skóry. Technologia ta łączy wykorzystanie wiązek światła i ciepła lasera do stymulacji skóry do produkcji i kurczenia włókien kolagenowych oraz stymulacji regeneracji tkanek za pomocą czynników wzrostu zawartych w osoczu.


Po odwirowaniu krwi w probówce próżniowej otrzymuje się żółty płyn. To osocze zawierające dużą liczbę płytek krwi. Odpowiedzialne są płytki krwi w ludzkim ciele i tak dalej. Stosowany w procesie krzepnięcia.

W oparciu o wieloletnie doświadczenie dr hab. Danuta Dąbrowska do pojedynczego zabiegu wykorzystuje samo osocze bogatopłytkowe, nawet przy użyciu oryginalnego zestawu Regeneris, szczególnie u osób starszych kliniczny efekt wygładzenia zmarszczek jest słaby. Na starość, kiedy skóra jest „leniwa”, proces stymulacji plazmowej skóry bywa niewystarczający. Przy użyciu lasera frakcyjnego CO2, kwasu hialuronowego czy toksyny botulinowej można zaobserwować bardziej spektakularny i skuteczny efekt odmładzania, zwłaszcza w technikach terapii skojarzonej.

Dlatego w krótkim czasie połączenie wielu terapii ma znaczący efekt i uzyskuje naturalny i długotrwały efekt odmłodzenia.Dzięki jednoczesnemu zastosowaniu w jednym zabiegu osocza bogatopłytkowego i laserów frakcyjnych, dzięki podwójnemu wsparciu powstają nowe włókna kolagenowe i elastyczne, a skóra szybciej się goi i skuteczniej odmładza.

W miejscu urazu płytki krwi natychmiast uwalniają wiele czynników wzrostu, których zadaniem jest szybsze gojenie się rany. Te właściwości plazmy można wykorzystać w ortopedii (sprzyjanie gojeniu kości), chirurgii (sprzyjanie gojeniu wrzodów) i medycynie estetycznej (odmładzanie i regeneracja skóry).

Po zabiegu laserem frakcyjnym natychmiast nakładamy na skórę skompresowane osocze Regeneris lub wstrzykujemy śródskórnie igłą. Dzięki laserowemu odmładzaniu skóry nasza skóra staje się gładka, bez dużych porów, oparzeń słonecznych, takich jak plamy soczewicowe. Obkurczając włókna kolagenowe ujędrniamy skórę, a jego działanie można porównać do zabiegów chirurgii plastycznej.