Na czym polega praca architekta wnętrz?

Na czym polega praca architekta wnętrz?

Każdy z nas z pewnością docenia sobie świetnie urządzone i zaprojektowane wnętrza. Z tego też powodu coraz częściej decydujemy się na to, by skorzystać z pomocy architektów wnętrz. Zwykle są to osoby wyspecjalizowane i wysoko wykwalifikowane, dzięki którym można nie tylko zaprojektować wnętrze zgodnie z własnymi upodobaniami, ale również zgodnie z najnowszymi trendami. Jednak na czym dokładnie polega praca architekta wnętrz?

Czym zajmuje się architekt wnętrz?

Architekt wnętrz często jest nazywany po prostu projektantem. Jak sama nazwa wskazuje, zajmuje się on szeroko pojętym projektowaniem i aranżowaniem przestrzeni mieszkalnych i nie tylko. Mówiąc prościej, określa on w jaki sposób ma dane wnętrze wyglądać, a także stara się, by jego pomysły były zgodne zarówno z wymaganiami klienta jak i najnowszymi trendami, które obecnie obowiązują. Posiada on pewną wizję, zgodnie z którą wie jakie kolory powinny dominować w danym wnętrzu, a także świetnie wykorzystuje zabiegi optycznego powiększenia i zmniejszenia przestrzeni.

Jak wygląda współpraca z architektem wnętrz?

Architekt Wnętrz Szczecin jest profesjonalistą, więc ma ściśle określony sposób w jaki współpracuje on ze swoim klientem. W pierwszej kolejności zbiera od klienta niezbędne informacje. Zapoznaje się on również w oczekiwaniami klienta, jakie ma on względem danego wnętrza. Mówiąc prościej stara się wykorzystywać pomysły i wizje swoich klientów, do stworzenia wnętrz, które będą zgodne z ich oczekiwaniami. Jednocześnie stara się również wykreować we wnętrzu daną atmosferę, tak by sprostała ona potrzebom klienta. Zwraca ogromną uwagę na każdy, nawet najmniejszy detal, który podczas wykonywania danej aranżacji ma ogromne znaczenie.

Ile kosztuje współpraca z architektem wnętrz?

Cena usług architekta wnętrz jest uzależniona przede wszystkim od wielkości i stopnia zaawansowania projektu. Tak więc każdy projekt, spotyka się z indywidualną wyceną. Oczywiście jeśli aranżacja ma obejmować jedynie sposób, w jaki dane pomieszczenie zostanie urządzone, usługi będą znacznie tańsze, niż w przypadku kiedy projekt musi obejmować również ewentualną zmianę rozkładu ścian. W finalnej wycenie ważne są również detale jak np. zmiana materiałów, czy konieczność przeprowadzenia nowej instalacji elektrycznej. Zwykle jednak współpraca z projektantem wnętrza zaczyna się od około 100 złotych za godzinę jego pracy. Niektórzy architekci wnętrz mogą również wyceniać swoje usługi za poszczególne metry kwadratowe powierzchni, która mają być zaaranżowane.