Markiza – kiedy pomyśleć nad jej zakupem?

Markiza – kiedy pomyśleć nad jej zakupem?

Markiza to rozkładany materiał, tworzący zadaszenie tuż przy ścianie budynku. Jej zakup mogą rozważyć zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne. W jej przypadku mamy opcje personalizacji, czy wybrania rodzaju sterowania – przyda się ono zarówno w domu jednorodzinnym, jak i lokalu na starówce.

Markiza – na taras i balkon

Markiza dobrze sprawdzi się na tarasach i balkonach. Ma dwa główne cele: chronić przed deszczem i prażącym słońcem. Zaletą tego typu rozwiązania jest to, że możemy ją w każdej chwili złożyć/rozłożyć. Dzięki temu możemy spokojnie cieszyć się wiosennymi promieniami  lub uniknąć uszkodzenia przez nawałnice (mimo wytrzymałości dobrych produktów, warto ją chować podczas trudnych warunków atmosferycznych). W Monirolu znajdziemy każdy potrzebny nam rozmiar. Markizy Mikołów na balkon nadadzą się zarówno (tam szczególnie) na ostatnie piętra budynków, jak i niżej.

Gastronomia i markizy

Markizy są wręcz stworzone do małych kawiarni i restauracji przy drogach. Jeśli właściciel posiada punkt gastronomiczny i stoliki na zewnątrz, może zakupić omawiany w artykule sprzęt. Spełni on swoją funkcje również w punktach wydawania jedzenia na wynos – np. lodziarniach, kebabach, punktach sprzedaży zapiekanek etc. Markiza jest łatwa do złożenia i rozłożenia dla każdego.

Prawdopodobnie dobrym pomysłem jest personalizacja na użytym materiale i zamieszczenie tam loga – to darmowa reklama dla lokalu. Istotnie jest również to, że markizy nie zabierają potrzebnej przestrzeni – w czasie zimy i nocą są schowane.

Markizy – wykonanie

Przy zakupie markiz warto przyjrzeć się użytym przy produkcji materiałom i staranności wykonania. Produkt będzie wystawiony bardzo często na niekorzystne warunki pogodowe – słońce (blaknięcie materiału), deszcz (przepuszczalność wody oraz ryzyko ew. rdzewienia metalu) i wiatr (poluzowanie stelażu).

Dobrym pomysłem jest wykorzystanie przy wytwarzaniu markiz materiałów akrylowych – odpornych na działanie promieniowania UV. Części metalowe (najlepiej aluminiowe) maluje się proszkowo.

Automatyzacja sterowania markizami

W przypadku markiz obsługa jest banalnie prosta. Można zamówić różne opcje sterowania. Markiza po naciśnięciu odpowiedniego guzika będzie na nasze życzenie się rozwijała lub składała. To idealne rozwiązanie dla gastronomii, gdzie potrzeba schowania/ustawienia markizy może się bardzo dynamicznie zmieniać.

Ciekawą opcją jest również automatyka pogodowa. Dzięki specjalnym czujnikom markiza będzie sama się rozwijała i składała – w zależności od obecności słońca/wiatru.

Markizy można zamówić w takich miastach jak Chorzów, Katowice, Tychy, Mikołów oraz inne miasta aglomeracji śląskiej.