Jak wybrać swoje nowe mieszkanie w Trójmieście?

Jak wybrać swoje nowe mieszkanie w Trójmieście?

Poszukiwania mieszkania to zawsze trudne zadanie, niezależnie od tego, jakie są Twoje wymagania oraz budżet. W naszym artkule przedstawimy Ci więc cenne wskazówki, które z pewnością pomogą Ci w wyborze nowego mieszkania w Trójmieście.

Rynek wtórny czy pierwotny?

Pierwszą trudnością, z którą spotykają się osoby poszukujące nowego mieszkania, jest decyzja, czy chcą kupić mieszkanie z rynku pierwotnego, czy wtórnego. Spójrzmy zatem na zalety obu rozwiązań. Jeśli zdecydujesz się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego, to będziesz mieć pewność, że jest ono nowe i nie wymaga żadnego remontu. Możesz przy tym samemu zdecydować o wystroju. Nowe osiedla są zazwyczaj wyposażone w bardzo dobrze rozwiniętą i nowoczesną infrastrukturę. Nie można zapomnieć o wyższej estetyce budynków, która jest zdecydowanie korzyścią mieszkań z rynku pierwotnego. Z drugiej strony, mieszkania z rynku wtórnego są zazwyczaj tańsze, a cenę można negocjować. Dodatkową korzyścią może być wyposażenie mieszkania – często można je kupić wraz z częścią mebli i artykułów RTV i AGD.

Określ swoje potrzeby i budżet

Po podjęciu decyzji odnośnie zakupu mieszkania na rynku pierwotny lub wtórnym powinieneś określić swój budżet oraz oczekiwania. O ile kwestia budżetu jest kwestią bardzo indywidualną, to zapotrzebowanie na infrastrukturę w najbliższej odległości od mieszkania można określić dość ogólnie. Dla rodzin z dziećmi duże znaczenie ma np. odległość do najbliższej szkoły, place zabaw oraz atrakcji dla dzieci. W przypadku osiedli na obrzeżach miasta ogromne znaczenie ma oczywiście połączenie drogowe do centrum i miejsca pracy. Nie można też zapomnieć o znaczeniu miejsc, które pozwalają zaspokoić podstawowe potrzeby jak np. sklepy spożywcze, apteki i galerie handlowe.

Dlaczego powinieneś wybrać Trójmiasto?

Według wielu badań i sondaży Trójmiasto należy do jednego z najlepszych miejsc do życia w Polsce. Trójmiasto posiada bogatą i ciekawą ofertę kulturową i rozrywkową. Poza tym w mieście jest dostępna bardzo dużą ilość atrakcji dla dzieci jak np. ZOO, Aquapark i Akwarium Gdyńskie.  Jednak tym, co jest dla wielu mieszkańców najważniejsze, jest świetna komunikacja i infrastruktura transportowa. Trójmiasto to również region, którego specyfika pozwala w rozwoju kariery zawodowej. Mieszkania Trójmiasto są dostępne zarówno na rynku wtórnym jak i pierwotnym. Jednym z ciekawszych osiedli jest Novum Rumia. W pobliżu osiedla znajduje się CH Port Rumia, a także drogi prowadzące bezpośrednio do centrum Gdyni oraz na Półwysep Helski.