Jak odebrać mieszkanie od dewelopera?

Jak odebrać mieszkanie od dewelopera?

Odbiór mieszkania od dewelopera to ekscytujący moment dla nowych właścicieli. Jednak warto podejść do całej sytuacji na spokojnie. W myśl ustawy deweloperskiej, przed finalnym wręczeniem kluczy nowym nabywcom nieruchomości, niezbędne jest sprawdzenie stanu technicznego danego obiektu. Warto pamiętać, iż tego typu czynności można wykonywać także w obecności fachowców budowlanych.

Odbiór techniczny mieszkania – co warto wiedzieć?

Przede wszystkim – odpowiednia ilość czasu. Niezbędne będą zapewne dwie godziny, które trzeba poświęcić na skrupulatne przejrzenie poszczególnych pomieszczeń. Odbiór techniczny to moment, w którym powinno się zgłosić wszelkie nieprawidłowości, czy usterki, związane z mieszkaniem. Przed przystąpieniem do odbioru warto raz jeszcze zapoznać się z umową deweloperską. Powinien być tam zawarty zakres prac, do realizacji który zobowiązał się deweloper. Na tej podstawie należy sprawdzić, czy wszystko pokrywa się ze stanem rzeczywistym.

Jeszcze przed odbiorem mieszkania warto skontaktować się z projektantem wnętrz w celu ustalenia pierwszych etapów wykończenia wnętrza. Oferta takiej usługi dostępna jest pod adresem https://duszynska.com.pl/.

Odpowiednia pora dnia

Jeśli chodzi o wszelkie niedociągnięcia i niedoróbki są one o wiele lepiej widoczne w naturalnym świetle. Dlatego spotkanie najlepiej zaplanować na godziny w okolicach południa. Trzeba pamiętać, iż przyjęcie mieszkania w ramach odbioru technicznego nie musi nastąpić natychmiastowo. Nowym właścicielom przysługuje prawo odroczenia terminu finalizacji wszelkich umów, w przypadku stwierdzenia odchyleń od umowy lub widocznych usterek. Co prawda, może to by być niewygodne dla obu stron, jednak najważniejsze jest, aby otrzymać mieszkanie, które może zostać odpowiednio zagospodarowane, bez żadnych niespodzianek.

Co warto mieć ze sobą?

Przede wszystkim plan mieszkania oraz narzędzia pomiarowe. Można również wykorzystać piłkę tenisową do sprawdzenia poziomu podłóg. Natomiast miarki będą przydatne, jeśli chodzi o pomiar powierzchni pomieszczeń. Deweloperzy przewidują pewnie odstępstwa od wymiarów zawartych na planie, a tych w rzeczywistości, które związane są zastosowaniem materiałów wykończeniowych. Należy także zwrócić uwagę na rozstaw okien, ułożenie pomieszczeń oraz ich zgodność z planem stanowiącym część umowy deweloperskiej. 

Odbiór techniczny – co dalej? Projektant wnętrz – Gdynia

Mieszkanie w stanie deweloperskim najczęściej jest surowe. Oznacza to, iż znajdują się w nim przeważnie gotowe podłogi, czasem uwzględniony jest biały montaż, jednak niezbędne staje się odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni. Oznacza to odpowiedni wystrój wnętrz. Doskonałym rozwiązaniem okaże się projektant wnętrz Gdynia. Miasto, w którym prowadzi swoją działalność słynie z nowatorskich, nowoczesnych obiektów architektonicznych oraz świeżych pomysłów, związanych z wykończeniem przestrzeni mieszkalnych.