Jak usunąć wosk ze świecy?

Jak usunąć wosk ze świecy?

Po długim dniu oświetlenie płynące ze świecy może wydawać się dobrym pomysłem na relaks. Ale krople, które świece pozostawiają, są dalekie od ideału. Wypróbuj te wskazówki dotyczące usuwania wosku z niemal każdego typu powierzchni.

Usuwanie wosku ze ścian

Jeśli jest to pomalowana ściana, umieść suszarkę na średnim ustawieniu i skieruj ją na miejsce plamy. Zetrzyj wosk, ponieważ w czasie ogrzewania zmiękcza się. Jeśli jest nadmiar, usuń go zaraz po czyszczeniu wielkopowierzchniowym. Nie przegap tych innych sposobów, w jakie suszarki do włosów mogą ułatwić Ci życie.

Wykładzina podłogowa i wosk

Połóż wilgotny, biały lub beżowy materiał na wosku. Nałóż średnio ciepłe żelazko, wosk powinien przylgnąć do tkaniny. Jeśli na dywanie pozostały jakieś pozostałości, użyj niewielkiej ilości alkoholu, aby go usunąć, ale po wykonaniu testu plamkowego w ukrytym obszarze dywanu.

Drewno – usuwanie wosku

W żadnym wypadku nie odłupuj wosku, ponieważ prawdopodobnie uszkodzisz drewno. Weź suszarkę i umieść ją na średniej temperaturze. Pozwól woskowi stopić się, a następnie wytrzyj nadmiar miękką suchą szmatką. Po zakończeniu możesz polerować polerką do mebli.

Szkło – jak usunąć wosk

Ustaw suszarkę na średnim ogniu i skieruj ją w stronę powierzchni. Gdy wosk się stopi, wytrzyj go. Jeśli jest to hartowane szkło, włóż je do zamrażarki. Gdy wosk zamarznie, powinieneś być w stanie go zeskrobać.

Jak usunąć wosk z włosów?

Nie zapytamy, skąd to masz, ale pomożemy ci uratować włosy. Jeśli jest na końcówkach lub końcach, nałóż ciepłą szmatę na włosy, aby stopić wosk, a następnie spłukać. Jeśli jest bliżej skóry głowy, musisz użyć produktu olejnego, takiego jak olej oliwkowy lub rycynowy, który nie tylko rozluźnia wosk, ale także pomaga włosom lśnić.