Jak powiesić pranie, by nie trzeba go było prasować?
Wygładzanie ubrań przy użyciu żelazka dla wielu osób stanowi mozolną i niechętnie wykonywaną czynność. Istnieją jednak sposoby, ułatwiające uzyskanie perfekcyjnego wyglądu prania bez konieczności prasowania go po wysuszeniu. Warto znać przydatne rozwiązania.
Załadowanie bębna
Chcąc ograniczyć czas niezbędny do uzyskania perfekcyjnego wyglądu ubrań, należy pamiętać o odpowiedniej ilości rzeczy wkładanych do pralki. Wiele osób nie wypełnia całego bębna, pozostawiając 25 procent niezajętej przestrzeni. Decydując się na bardziej ekologiczne rozwiązanie, można włożyć do pralki maksymalną ilość ubrań. Rzeczy powinny jednak leżeć swobodnie. Nie warto ich wciskać lub upychać na siłę. Należy również pamiętać o odpowiedniej temperaturze prania. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór programu z wykorzystaniem 30 stopni. Kiedy pralka skończy pracę, należy wyciągnąć z niej pranie, oddzielając poszczególne elementy. Warto ponadto strzepnąć każdą rzecz. Dzięki tej czynności zagniecenia materiału rozprostują się. Ubrania warto złożyć na dwie lub cztery części w zależności od wielkości konkretnej rzeczy. Ostatni etap stanowi przełożenie garderoby do praktycznego kosza dostępnego na stronie Leifheitsklep.pl.
Wieszanie i zdejmowanie
Wyciągając rzeczy z pojemnika, warto pamiętać o ich ponownym strzepnięciu. Korzystając z suszarki na pranie, należy równo ułożyć każde ubranie. Jeśli na poszczególnych prętach pozostaną wolne miejsca, można je wykorzystać na skarpetki. Warto pamiętać, by ubrania nie wisiały na suszarce zbyt długo. Ma to duże znaczenie w przypadku odparowywania wody na skutek oddziaływania naturalnych promieni UV. Ubrania zostawione na słońcu zbyt długo staną się bowiem sztywne. Świetnym rozwiązaniem jest wykorzystanie wieszaków jako alternatywny dla sznurka. W przypadku suszenia na świeżym powietrzu warto wywinąć ubrania na lewą stronę. Kolorowe rzeczy mają bowiem tendencję do płowienia. Nie zaleca się również wieszania bawełnianych ubrań na sznurku. Warto je rozłożyć na ręczniku, pamiętając o cyklicznym strzepywaniu. Nie należy również zapinać klamerek na nogawkach jeansów. Spinacze można natomiast przyczepić przy pasie spodni. Po wyschnięciu ubrania należy złożyć wzdłuż linii wyznaczonej przez suszarkę.
Prasowanie ma wiele korzyści, wśród których należy wskazać usuwanie drobnoustrojów oraz perfekcyjne wygładzenie tkanin. Nie zawsze jednak konieczne jest użycie żelazka. Odpowiednie pranie i prawidłowe suszenie umożliwiają bowiem uzyskanie powierzchni ubrań pozbawionej zagnieceń.