Projekty domów o których się mówi – Szum morza – wariant II Murator M141b

Projekty domów o których się mówi – Szum morza – wariant II Murator M141b

Gotowy projekt domu to duża wygoda, jak i sposób na zaoszczędzenie środków finansowych. Wybierając dla swojej rodziny idealne rozwiązanie, warto przyjrzeć się projektowi autorstwa pracowni WM Murator Projekt, czyli Szum morza – wariant II Murator M141b. Jest to murowany dom jednorodzinny całoroczny o prostej bryle i prawie 100 mkw. powierzchni użytkowej. Ten projekt będzie z pewnością idealną propozycją dla osób, ceniących sobie proste, funkcjonalne, a zarazem komfortowe wnętrza.

Co kryje w sobie projekt domu Szum morza – wariant II Murator M141b?

Szum morza – wariant II to projekt klimatycznego, komfortowego budynku parterowego z 1-stanowiskowym garażem, z możliwością indywidualnej adaptacji poddasza. Projekt ten jest idealną opcją dla 4-osobowej rozwojowej rodziny. Niewielki, lecz praktyczny dom parterowy zachwyca zwłaszcza swoją elewacją zewnętrzną. Znajduje się na niej tynk, panele laminowane i klinkier w piaskowym odcieniu. Taki wygląd elewacji kojarzy się z nadmorskim klimatem. Stolarka okienna oraz drzwiowa została utrzymana w tej samej kolorystyce, dzięki czemu idealnie współgra z elewacją. W budynku uwzględniono 2 ryzality- jeden od frontu, który powiększa metraż kuchni, natomiast drugi od ogrodu – powiększa metraż sypialni. Projektanci zastosowali w projekcie dwuspadowy dach pokryty nowoczesną grafitową dachówką stanowiącą świetne przełamanie jednostajnej elewacji. Część dachu, ze względu na jego wysunięcie, tworzy zadaszenie nad wejściem i tarasem.

A co znajduje się we wnętrzu budynku?

Projekt domu kryje w sobie jasne i przestronne pomieszczenia zlokalizowane na jednej kondygnacji. W przedsionku projektanci wyznaczyli miejsce na pojemne szafy, po prawej stronie umieszczono garderobę, po niej komfortową łazienkę, po czym znalazło się też miejsce na kotłownię. Z niej można natomiast wejść do garażu, skąd prowadzą drzwi bezpośrednio do ogrodu. Inwestorom spodoba się zwłaszcza efektowny 30-metrowy salon, który daje wiele możliwości aranżacji. Nie zabrakło w nim miejsca na wyjątkowy kominek dodający wnętrzu przytulności i ciepła. Dwa duże okna tarasowe gwarantują odpowiednią ilość światła dziennego w pomieszczeniu. Projektanci znaleźli też idealnie miejsce na duży stół pozwalający na wspólne spożywanie posiłków przez całą rodzinę. Obok jadalni zlokalizowana jest kuchnia z oknem umieszczonym we frontowej elewacji, od razu przy strefie wejściowej. Na parterze budynku znajduje się także trzy sypialnie. Z dokładnymi planami budynku można zapoznać się na stronie https://projekty.muratordom.pl/projekt-szum-morza-wariant-ii-m141b-3048

Projekt domu Szum morza – wariant II Murator M141b – jakie są jego główne zalety?

Projekt Szum morza – wariant II Murator M141b to propozycja dla osób ceniących sobie nieduże, estetyczne i gustowne budynki. Jego zaletą jest możliwość indywidualnego zaadaptowania poddasza, która pozwoli na powiększenie metrażu użytkowego o niemal 57 mkw. Budynek ma prostą i zwartą bryłę, dzięki czemu jego budowa jest dosyć łatwa w realizacji, a przy tym niedroga. Inwestorzy docenią też z pewnością efektowny taras, okalający budynek z dwóch stron. Decydując się na ten wariant, otrzymujemy pełnowartościowy projekt, dodatkowo zweryfikowany przez niezależnych specjalistów. Warto podkreślić, że projekty domów z Kolekcji Muratora są również dostępne w wersji lustrzanego odbicia.

Szum morza – wariant II Murator M141b – jakich zmian w projekcie można dokonać?

Każdy inwestor może zdecydować się na wprowadzenie pewnych zmian w projekcie. Oczywiście, muszą być one wprowadzone przez uprawnionego projektanta. Pracownia WM Murator Projekt do zakupionej dokumentacji dołącza zgodę między innymi na takie zmiany jak np.:

  • modyfikacja funkcji pomieszczeń,
  • zmiana lokalizacji ścian działowych,
  • zmiana sposobu ogrzewania,
  • podpiwniczenia całości lub części budynku,
  • zmiana kolorystyki elewacji, dachu,
  • zastosowanie innych materiałów budowlanych, instalacyjnych, wykończeniowych.

Gotowy projekt domu to rozwiązanie tańsze i w wielu przypadkach korzystniejsze dla inwestora. Szum morza – wariant II Murator M141b jest projektem cieszącym się dużym zainteresowaniem. Nic w tym dziwnego, gdyż łączy w sobie wszystkie cechy praktycznego, funkcjonalnego i komfortowego w użytkowaniu budynku. Projekt Szum morza posiada już także dużą grupę wielbicieli dzielących się doświadczeniami z placu budowy https://www.facebook.com/groups/371698839954649

Zdjęcie: Projekt domu M141b Szum morza – wariant II, Autor: Dziewiątkowska Ewa, Pracownia: WMMP

Tekst sponsorowany: Gotowe projekty domów jednorodzinnych od MURATORA – projekty.muratordom.pl